Kapat

Tığ İşi Bayan Yelek Modelleri

Anasayfa
Yelek Modelleri Tığ İşi Bayan Yelek Modelleri
Tığ İşi Örgü Bayan Yelek Örnekleri

Eskiden yelek deyince, her bayan önce çekinir giymek istemezdi. Çünkü eski örnekler ve modeller oldukça klasik bir görünüme sahiptir. Oysa günümüzde modaya ve modern kıyafet seçimlerine uygun olarak tasarlanan yeni yelek modelleri, hiçbir bayanın hayır diyemeyeceği kadar şık ve hoş bir şekilde hazırlanmıştır. Örgü bayan yelek modelleri içerisinde bu sezonda en çok kullanılan örneklerden bir tanesi de kuyruklu olarak hazırlanmış yeleklerdir. Kuyruklu yeleklerin omuz kısımları isteğe göre sıfır kol veya yarım kol olarak hazırlanabilir. Yeleğin etek uçlarında bulunan kuyruklarsa yapımları çok da zor olmayan basit modellerden oluşmaktadır. İnternette sözü geçen yelek modeliyle ilgili anlatımlı yapım aşamaları bulunabilir.

Tığ İşi Örgü Yelekler Modasını Kaybetmiyor

Yelekler için birbirinden farklı birçok renk tercih edilebilir. Her ne kadar yelekler, kış ayları ve serin havaların hakim olduğu günlerde kullanılsa da canlı renklerden de oluşturulmuş örnekler bulmak mümkündür. Çünkü burada önemli olan hangi deseni hangi rengin ortaya çıkartacağıdır. Bunun dışında bir de yeleğin kullanılacağı kıyafetle birlikte uyum sağlaması çok önemlidir. Yelekler, gündelik hayatta kullanılması dışında, misafirliklerde ve özel davetlerde de kullanılabilecek kadar şık tasarlanmıştır. Bu alanda özellikle tığ işi örgü bayan yelekleri, çok fazla tercih edilen modellerden oluşmaktadır. Tığla yapılan yelek modellerinin etek uçlarına veya düğme ve ilik yerlerinin etrafına,yelek modeli ile uyumlu oya örnekleri geçilebilir.

Tığ İşi Bayan Yelek Modelleri

Tığ işi bayan yelek örnekleri için önü düğmeli model dışında bir de yakada sadece tek düğme ile oluşturulmuş modeller yer almaktadır. Bu sayede yeleğin altına giyilen bluzun desen ve modeli de ortaya çıkacaktır. Bu şık model, dışarı gezmeleri ve yemek davetleri için uygun ve şık bir seçim olabilir. Yeleklerin bir de yakaları bu alanda çok dikkat çekmektedir. Bazı yelekler bisiklet yakalı ve V yakalı olarak örülürken, bazı yelek örneklerinde de hakim yaka ve ceket yakaları kullanılmıştır. Eğer yelekler, gömleklerin üzeri için hazırlanıyorsa bunun için de degaje yakalar çok doğru bir seçim olacaktır. İlginç model ve örneklerden oluşan bu yelekleri her bayan örebilir.