Kapat

Tığ İşi Örgü Atkı Modelleri 2018

Anasayfa
Atkı Modelleri Tığ İşi Örgü Atkı Modelleri 2018

Soğuklar, soğuklar… Şüphesiz çoğumuz kışı seviyoruz tabi ama bir o kadar da üşüyoruz. Bu durumda hemen imdadımıza örgü ürünler geliyor. Günümüzde hazır örgü kıyafetler ve aksesuarlar eskiye göre daha fazla piyasaya çıkmaktadır. Bu hazır ürünlerde de gerçekten çok hoş modeller var ama hiçbiri el emeği örgüler kadar bizi ısıtamıyor. Siz de örgü örmeyi ve örgü kıyafetleri kullanmayı sevenlerden misiniz? O halde doğru adrestesiniz. Sizler örgü modellerinden ve kışın en çok kullanılan aksesuarlarından olan atkılardan bahsedeceğim.

Örgü Atkılardaki Modernlik

Örgü atkı modelleri küçükten büyüğe herkesin kullanabileceği gibi büyük bir estetik ve modernlikte tasarlanmaktadır. En çok bilinen modeller, haraşo modelleri, Selanik modeli, pirinç modeli, kesme şeker modeli, iç içe geçmeli düz modellerdir. Selanik örgü atkı modelleri, diğer örnekler gibi hoş bir görünüme sahip olmasının yanı sıra çift yönlü kullanılabilir bir özelliktedir. İpinizin rengini ve kalınlığını zevkinize göre karar vererek seçebilirsiniz. Ayrıca şişlerinizin numarasını da ona göre belirleyebilirsiniz. Gerçekten çok şık ve zarif bir görünüme sahip olan bu modeli bay – bayan herkes için örebilirsiniz. Selanik atkı modelleri de bazı modeller gibi zor bir modeldir. Hamarat ve hayal gücü zengin bayanlarınız bu konuda sizlere kolaylık olsun diye bir de yalancı Selanik modelini çıkarmışlardır. İki örgü arasındaki fark ise, gerçek Selanik örgüsü daha zengin bir duruşa olup, her iki tarafı da aynı görüntüye sahiptir. Fakat diğer Selanik modellerinde tam olarak iki yön birbirine benzemez.

Tığ İşi Örgü Atkı Modelleri 2018

Atkı modellerinizi çiçek gibi hoş motiflerle zenginleştirebileceğiniz gibi, çocuklarınız için daha eğlenceli örnekler seçebilirsiniz. Bu bağlamda yapacağınız örgü tekniklerini hayvan modelleriyle bütünleştirebilirsiniz. Son yılların en yeni trendi olan atkı modeli ise snoodlardır. Boyunluk olarak yapılan bu modellerde de yine her türlü örgü tekniğini uygulayabilirsiniz. Bunun dışında kendinden desenli ipler de bu modeli yeni deneyenlerin kurtarıcısı olmaktadır. Ayrıca atkı modellerinizi yaparken tığları da tercih edebilirsiniz. Tığ işi atkılar da diğer modeller gibi son derece şık ve modern olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir