Tığ İşi Örgü Bayan Boyunluk Örnekleri 2017

Örgü boyunluklar, son dönemlerde bayanlar ve erkekler tarafından en çok tercih edilen aksesuarlardandır.

  • 04 Mart 2017
  • Tığ İşi Örgü Bayan Boyunluk Örnekleri 2017 için yorumlar kapalı

Tığ İşi Örgü Bayan Boyunluk Örnekleri 2017

Örgü boyunluklar, son dönemlerde bayanlar ve erkekler tarafından en çok tercih edilen aksesuarlardandır. Berelerle kombin edilerek kullanılabilecek boyunluklar, kış aylarının vazgeçilmezleri arasındadır. Modeller arasında onlarca çeşit bulunmaktadır. Bu çeşitlerde bulunan desen ve örnekler, her zevke uygun olarak tasarlanmış birçok modelle karşımıza çıkmaktadır. Hem yapımı hem de kullanımı kolay olan boyunluk modelleri, şişle veya tığ işiyle örülebilmektedir. Örgü boyunluk modelleri, sadece boyunda kullanılmak amacıyla yapılabileceği gibi bir de aynı zamanda hem başı hem de boynu örten şekilde de tasarlanabilir. Ayrıca atkı ve bereden hoşlanmayan çocuklar için de, boyunluk modelleri bir kurtarıcı model sayılmaktadır.

Boyunluk Örmek İçin Yapılan Kolay Yöntemler

Nohut modeli, pirinç modeli, haraşo, düz örgü, saç örgüsü, zincirli model, desenli örgü, Selanik gibi yüzlerce örgü tekniği ile, boyunluk modelleri hazırlanabilir. Boyunluk modeli genellikle dikişli olarak yapılmaktadır. Fakat hamarat bayanlarımız bunun için de bir çare bulmuşlar. Eskiden yapılan çoklu çorap şişleriyle dikişsiz örgüler yapılıyor olsa da, yeni yöntem bu kadar karmaşık olarak seçilmemiş bir yöntemdir. Örgü boyunluk modelleri için misinalı şişlerle yapılan dikişsiz yöntem kullanılmaktadır. Biraz daha uzun olarak tercih edilen misinalı şiş yöntemini öğrenmek isteyen hanımlar, ilgili sitelerden resimli anlatımlarına veya videolarına ulaşabilirler.

Tığ İşi Örgü Bayan Boyunluk Örnekleri 2017

                Örgü boyunluk örnekleri için genellikle kalın ipler tercih edilmektedir. Kalın ipler daha kolay örülüp, kısa zamanda bittiği için, işin kolayına kaçan hanımların vazgeçilmezidir. Bunun dışında ince iplerle de tasarlanabilen boyunluklar da vardır. Genellikle tığ işi boyunluklar, ince ipler kullanılarak hazırlanan boyunluklardandır. Tığ işi ile yapılan örneklerde dantel motifleri, fırfır ve ajurlu örnekler gibi desenlerden de faydalanılmaktadır. Birden çok renkle yapılan örnekler, sanki makine dokuması gibi kusursuz bir görünüme sahiptir. Örgü ören bayanlara tığ işi her ne kadar zor gelse de, tığ işi ile yapılan boyunluk modellerinde de kolay motifli örnekler mevcuttur. Dümdüz örülen bir yapıya sahip olan trend boyunluk örneklerini, her bayan en basit tekniklerle örebilir. Bunun için sadece, renk ve boyut belirlenmesi gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
70 Sorgu Yapıldı. 0,585 Saniyede Olu