Kapat

Tığ İşi Örgü Çocuk Atkı Modelleri

Anasayfa
Atkı Modelleri Tığ İşi Örgü Çocuk Atkı Modelleri
Örgü Çocuk Atkı Modelleri

Kış aylarının soğuk etkisi bahar aylarında da devam ederken, çocuklarını korumak isteyen hanımlar, bu aylarda da onlar için örgü tasarımlarından vazgeçmiyor. Havaların hemen ısınmadığı bahar aylarında çocuklar için tercih edilen örgüler arasında, süveter, yelek, bere ve atkı gibi modeller yer alıyor. Her ne kadar atkılar, kış aylarının vazgeçilmez modelleri olarak görünse de, çocukları en fazla koruyan bir aksesuar olarak, bahar aylarında da tercih edilmektedir. Çocuk atkı modelleri, bu sezonda da yeni model ve trend çeşitleri ile, çok dikkat çekiyor. Özellikle hafif ve bahar aylarını iyi karşılaması için ince olarak yapılan atkılar için birbirinden farklı birçok örnek göze takılıyor.

Örgü çocuk atkı örnekleri için klasik model yapmaktan hoşlanan bayanlar, Selanik örgülü, haraşo örgülü, düz örgülü, saç örgüsü desenli, pirinç desenli modeller tasarlar. Bu modeller için çocuğun ten rengine veya sevdiği renklere uygun örgüler yapılabileceği gibi, atkının kıyafetlerine uyum sağlaması açısından farklı renkler de seçilebilir. Ama genellikle çocukların eğlenceli yanlarını ortaya koyan renkli ve sıra dışı modeller, annelerinde en önde gelen tercihlerinden oluyor. Bu alanda yapılan örneklerden bir tanesi de, hayvan desenli atkı modelleridir. Hayvan desenleri ile yapılan atkılarda, köpek, kedi, kuş, baykuş, fil, panda, ayıcık gibi modeller kullanılmaktadır. El işi ile yapılan bu tasarımlarla bütünleşmesi  için, bere ve eldiven yapabilen herkes, onları da atkıların yanına ekleyebilir.

Tığ İşi Örgü Çocuk Atkı Modelleri

Tığ işi örgü atkılar, kız veya erkek çocuklar için tasarlanabilir. Bu yüzden cinsiyete uygun renk ve modeller de seçilebilir. Kız çocuklar için, çiçekli be bebekli desenler yapılırken, erkek çocuklar için genellikle araba, top ve bisiklet desenli modeller yapılmaktadır. El işi çocuk atkı örnekleri içerisinden, her türlü model tercih edilebilir. Çünkü kışlık ve yazlık modeller, artık gündemden hiç eksik olmuyor. Her mevsimde tercih edilen örgüler için, ip çeşitliliği de fazlalaşmaya başlamıştır. Bu yüzden kalın ipleri tercih eden bayanlar, son bahar ve kış ayları için örgüler hazırlayabilirken, ince ipleri tercih eden bayanlar, yaz ve bahar ayları için atkı örneklerini hazırlayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir