Kapat

Tığ İşi Örgü Saç Bantları

Anasayfa
Örgü/Tığ İşi Tığ İşi Örgü Saç Bantları
Tığ İşi Örgü Saç Bantları

Bu kışın en trend aksesuarları arasında örgü saç bantları bulunuyor. Soğuktan korunmanın en şık halini bizlere gösteren örgü saç bandı modelleri, en az seviyede örgü örmeyi bilen bayanların bile kolaylıkla hazırlayabileceği örneklerden oluşuyor.

Kışın vazgeçilmez aksesuarları atkı, bere, fular, eldiven ve şallardır. Şimdi bir de aralarına el işi saç bantları katıldı. Özellikle kışın rüzgarlı havalarda bu saç bantları saçların dağılmasını engeller ve göz önüne gelen saçların toparlanmasını sağlar. Bu sayede herkes rahat vakit geçirebilir. Örgü ile yapılan saç bantları, tercihe göre ince veya kalın ipler ile yapılabilir. Bunun için doğru şişlerin seçilmesi gerekir. Eğer şiş ile normal örgü örmeyi bilmiyorsanız, birbirinden güzel örnekleri hazırlamak için tığdan da faydalanabilirsiniz. Tığ işi bantlar da en az örgü işi bantlar kadar kolay bir yapıma sahiptir. Tığ işi saç bantları için, birbirinden güzel motifleri bantlarınızda kullanabilirsiniz. Çok daha şık bir tasarıma sahip olan tığ işi bantlar, örgülerden daha ince bir görünüme sahiptir. Burada kullanılan ip sayesinde başın sıcak tutması da sağlanabilir. Tığ ile yapılacak olan örneklerde genellikle kare gibi geometrik desenler kullanılmaktadır. Bu desenlerin içerisine de çiçekli modeller konuluyor. Hep sade hem de şık olan bu modeller dışında boncuklu veya pullu bantlar da yapabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Saç Bantları

Örgü saç bandı örnekleri, tamamen özgün örnekler ile yapılabilecek kadar basittir. Sadece ölçüyü doğru alıp başlamanız gerekir. Bu sayede doğru yaptığınız aksesuar başınızı sıkmaz veya size bol gelmez. Örgü ile yapılan kalın modellerde, çok büyük motifli güller veya çiçekler tasarlayarak banda bu motifi ekleyebilirsiniz. Çiçekler dışında fiyonk veya kurdele desenleri de kullanıldığı zaman bantları çok sevimli bir hale getirecektir. Her işin zorluğu olduğu gibi bu el işinde de zor olan yanlar vardır. Bu el işinin zorluğu, ancak zor bir motif tercih edildiğinde anlaşılır. Bu motifleri çok beğenip yapmak isteyenler, anlatımlı örneklerden faydalanabilirler. En iyi şekilde yapılmış açıklamalar sayesinde en zor saç bandı motiflerini bile istediğiniz renkteki ipler ile hazırlayabilirsiniz.