Kapat

Tığ İşi Örgü Tunikler

Anasayfa
Örgü/Tığ İşi Tığ İşi Örgü Tunikler
Tığ İşi Örgü Tunikler

Kış mevsiminin bitmesi ile yaklaştığımız bahar günlerinde, en çok kullanılan kıyafet ürünlerinden bir tanesi de tığ işi tunikler olmaktadır. Genellikle kalın ipler ile hazırlanan tunikler, kışların vazgeçilmezleri arasında yer alıyordu. Fakat bahar ayının getirdiği huzurla, çiçeklerin açması da kıyafetlere farklı bir hava katmaktadır. Tığ işi tunik örnekleri, bu sezonda en çok çiçek desenleri ile ön plana çıkıyor. Daima en huzurlu ortamı simgeleyen çiçek motifleri için birbirinden güzel ve canlı renkler, tunikler ile buluşuyor. Diz seviyesine kadar inen veya kalça hizasında yapılan tunikler, son zamanların en sevilen örgü tunikleri arasında bulunuyor.

Kışları da kullanılan taytlar, havaların ısınması ile birlikte ince olarak yine kullanılmaya devam eden giyim parçalarımızdandır. Taytların en çok kullanıldığı kombin ürünü ise,  örgü tunikler olmaktadır. Havanın serinliğinden etkilenmemek için  ve taytın üzerini kapatmak isteyen hanımlar için hazırlanan tunikler, arkası uzun önü kısa olarak da hazırlanıyor. Bu sayede bayanların kendisini çok daha rahat hissetmesi sağlanabiliyor. Sezonda yer alan tunik modellerinde sadece çiçekli motifler değil, çizgili desenler de ilgi çekici örneklerden bir tanesidir. Belli bir düzen ve aralıkla hazırlanan örgü tunik modelleri, bu sayede hoş bir görünüm elde etmektedir. Havanın serinliğini örtmek için uzun kollu tunikler hazırlanabileceği gibi, çok daha ince ipler ile file şeklinde örülen ip askılı veya kısa kollu tunik modelleri de tasarlanabilir.

Tığ İşi Örgü Tunikler

Her Mevsime Uygun Örgü Tunikler

Sıcak havalarda kullanılan tunik örnekleri genellikle tığ işi tunik modelleri olarak yapılıyor. Her ne kadar tığ işi ile ince ipten büyük boyutlarda parça örmek zor olsa da, bahar ve yaz mevsimine en uygun tunik örnekleri de tığ işi ile yapılıyor. Yakası olan, boğazlı, önü kısa arkası uzun modelleri bu sezonda en çok tercih edilen örgü tunik örnekleri arasında yer alıyor. Sadelikten hoşlanmayan bayanlar, dantel ve deri detaylarını kullanarak örgülerini farklılaştırabilirler. Yaka, kol veya cep kısmında kullanılabilecek deri detayları, tunikleri çok daha gösterişli ve modern kıyafet parçaları haline getirebilir. Bunun dışında kol veya tunik etek uçlarında kullanılabilecek olan dantel örgü detayları da, yine şıklığın asaletini ortaya koyacak örneklerden olacaktır. Biraz daha gösterişli giyinmeyi seven hanımlar ise, ördükleri tuniğin renklerine uygun olarak boncuk veya taş süslemeleri ile tuniklerini zenginleştirebilirler. Birbirinden güzel örnekler incelenerek, bu sezonda nasıl bir tunik modeli hazırlanacağına çok kolay ve hızlı karar verilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir