Tığ İşi Tülbent Oyaları

Tülbent kenarlarını süslemek için tığ işi ile yapılan oya modelleri ile karşınızdayız. Bayanların başörtüsü olarak kullandıkları tülbentleri süslemek için yapılan oyalar, başörtülerine ayrı bir hava katıyor. Örgü bilen bayanlar tığ işi ile tülbent oyaları yaparak yazma, yemeni ve tülbent kenarlarını süslüyorlar. Tülbent kenarları için yapılan oyalar tülbentleri daha zarif gösterir. Bayanlar genellikle tülbent kenarlarını ya iğne oyası yada tığ oyası ile süslerler. Daha önce iğne oyası tülbent oyaları paylaşmıştık göz atabilirsiniz.

Çeyizlere Tığ İşi Tülbentler Koymayı Unutmayın

Evlenecek olan genç kızların çeyizlerini hazırlarken içerisine tülbentler koymayı unutmayın. Lif, havlu, seccade gibi çeyizliklerin yanında tülbentler de bulundurun. İster iğne oyası ister tığ işi ne olursa olsun yalnız mutlaka olsun 🙂

Eğer yapmayı bilmiyorsanız başkalarına yaptırabilirsiniz. Kendim öğrenip yapmak istiyorum diyorsanız da; tığ işi tülbent oyası yapılışı, tığ işi tülbent kenarı yapılışı, iğne oyası tülbent kenarı yapılışı konularını inceleyebilirsiniz. Ayrıca burada en güzel tülbent oyaları yer alıyor. Onlara da göz atmanızı öneririz.

Tığ İşi Tülbent Oyaları

“Tığ İşi Tülbent Oyaları” için 5 cevap

  1. Tığ işi tülbent oyaları güzel fakat ben iğne oyaları ile yapılan tülbent oyalarını daha çok seviyorum.

  2. Tülbent oyaları arıyordum bunları görünce çok sevindim. Teşekkür ederim 🙂

Yorumlar kapatıldı.