Tığ Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu kenarı modelleri, her geçen dönem yepyeni örnekler ile karşımıza çıkıyor. Çeyizlerin ve günlük yaşantının vazgeçilmezlerinden olan havlular için, yine tığ işi kenar oyaları göz alıcı modeller dikkat çekiyor. Tığ oyası havlular için, iğne oyaları, mekik oyaları, nakışlı işlemeler, dantelli ve süslü oyalar kullanılmaktadır. Bunlar dışında kenar oyası tasarlamak için daha birçok teknik bulunuyor. El işi yapmayı seven ve havlu kenarlarını süslemek isteyen bayanlar, kolay olduğunu düşündükleri teknikleri tercih edebilirler.

İğne Oyası Havlu Kenarları 

Tığ oyası havlu kenarları için yapılan süslemeler ve oyaları, havlunun içerisinde yer alan desen ve renklere göre belirlenmektedir. Havlu kenarları için klasik örnekler düşünülüyorsa, çiçekli modeller, geometrik desenleri badem ve fıstık modeli, üzüm modeli gibi çeşitler kullanılabilir. Bunun dışında gösterişli havlulardan hoşlanan hanımlar için hazırlanan tığ oyası havlu kenarı örnekleri içerisinde püskül, kurdele, boncuk ve pul gibi aksesuar parçaları yer almaktadır. Eve gelen misafirler için bayanlar genellikle normal havlulara oranla daha şık ve gösterişli olan havluları banyolara kolaylar.  İncinin asaleti ile donatılan havlular da, misafirlere verilebilecek havlulara örnek olarak gösterilebilir. Daha sade bir şıklığı havlularında kullanmak isteyen bayanlar da, simli ipleri tercih edebilirler. Daha diri duruşa sahip olan simli ipler ile hazırlanan havlu kenarları da, havlulara ışıltı katarak onları süsleyecektir.

Tığ Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

  Tığ oyası havlu dantelleri beyaz olarak tercih edildiği zaman genellikle her renkten havluya uyum sağlıyor. Bunun dışında havludaki renkler ile hazırlanan modeller de dikkat çekici örnekler arasında yer alıyor. Yeni sezonda yer alan çarpıcı örnekler arasında keçelerin kullanımı ile süslenen havlular yer alıyor. Modern desenleri havluya kazandırmak için genellikle havlular düz renk tercih ediliyor. Düz havlulara hareket kazandırmak için keçelerden kesilen çiçek figürleri, geometrik desenleri damat ve gelin figürleri, yaprak figürleri havluların uç kısmına dikiliyor. Daha sonra aynı tonlara kullanılan havlu kenar ipleri ile, benzer modelde havlu kenarları yapılıyor. Tığ oyası havlu örnekleri içerisinde yer alan bu model, genç kızların vazgeçilmez modelleri arasında yer alıyor. Özellikle içerisinde bulunan kalp desenleri, çiçek motifleri ve gelin ve damat desenleri çok ilgi görüyor. Daha hareketli modellerden olan kurdele nakışlı havlu kenar süsleri de yine en çok rağbet gören örneklerdendir. Boncuklu veya boncuksuz yapılan kurdele nakışları da, havluların çok daha şık görünmesini sağlıyor. Dekoratif havlular istenilen şekilde süslenip, hediyelik, çeyizlik veya günlük olarak kullanılabilir.

“Tığ Oyası Havlu Kenarı Örnekleri” için bir cevap

  1. Tığ işi havlu kenarları her zaman ilk tercihim olmuştur. Bazı bayanlar iğne oyası havlular tercih etse de ben tığ işi havlular yapmaktan yanayım.

Yorumlar kapatıldı.