Kapat

Tığla Bebek Patiği Tabanı Yapılışı

Anasayfa
Anlatımlı Örgüler Tığla Bebek Patiği Tabanı Yapılışı
Tığla Bebek Patiği Tabanı Yapılışı

Merhaba hanımlar, patiklerimizin en önemli yeri aslında taban bölümüdür. Kesinlikle zor değil, zevk alarak yapabileceğiniz oldukça basit bir örnektir. Hazır kış aylarına da girmişken bebeklerimize ve çocuklarımıza güzel patikler örerek ayaklarını sıcak tutmak istemez misiniz? Hepimizin boş zamanı elbette var. Bu zamanları değerlendirmek için hem kazanç amaçlı olabilir, hem de hediye amaçlı örerek küçük sürprizler yapabiliriz.

Bebek Patiği Tabanı Yapılışı

İlk olarak küçük bebek patiklerimizden yaptığımız için 18 zincir çekmek makul olacaktır. Tabi büyüklüğüne göre siz ayarlarsınız fakat 0-6 aylık bebeklerimiz için uygun olan bu ölçüdür. Şimdi 18 zincirimizi çekip tığ başımızı aldıktan sonra 11 tanesinin üstüne batarak yalancı tırabzan dediğimiz şekilde 1 kerede çıkartıyoruz. 11 zincirimizden sonra yine zincirlerimizin üstüne batarak bu sefer 2 de çıkartıyoruz.

Tığla Bebek Patiği Tabanı Yapılışı 1

Tığla Bebek Patiği Tabanı Yapılışı 2

En son zincirimizi yaptıktan sonra da aynı noktaya 7 defa batıp 2li tırabzan yaparak taban kısmının dönüşünü yapıyoruz. Yine aynı şekilde 2li tırabzanımızı 11 zincirlerimizin üstüne yaparak devam ediyoruz.

Tığla Bebek Patiği Tabanı Yapılışı 3

Daha sonra daralan kısmına geldiğimiz üstüne aldıktan sonra hepsini 1 kerede çıkarıyoruz. Burayı da tek sefer de çekerek bitiriyoruz.

Tığla Bebek Patiği Tabanı Yapılışı 4

Şimdi ki sıramızda da dönüşlere kadar hep üstünü alıp 2 kerede çıkarıyoruz. Dönüşlerimize geldiğimiz de aynı noktaya 2şer defa batarak taban köşelerimizi yapıyoruz.

Tığla Bebek Patiği Tabanı Yapılışı 5

En son sıramızda ise 2 zincir çekip, dönüş kısımlarına 2 kere aynı yere batarak 2li tırabzan yapıyoruz. Daha sonra 1 kere batarak 2li tırabzan yapıyoruz. Dönüşlerde bu işlemi yapıyoruz. Dönüş bittikten sonra diğer dönüşe gelinceye kadar 1 kere batıyoruz ve patik ayak tabanımızı yapmış oluyoruz.

Tığla Bebek Patiği Tabanı Yapılışı 6

Şimdi dönüş kısmının kıvrılması için 2 zincir çekiyoruz ve zincirimizin tek üst kısmını yani tek kanadını alarak 2li tırabzan yapıyoruz, zaten bu şekilde tek zincirin üstünü yaptığımız için kendini oluşturacaktır. Böylece patik tabanlarımızın alt kısmını yapıyoruz.

Tığla Bebek Patiği Tabanı Yapılışı 7

Sevgili hanımlar, bu şekilde patik tabanlarımızı yaptıktan sonra isterseniz, convers patik, adidas patik ya da tavşanlı patik modellerimizle üzerine ne yapmak isterseniz güzelleştirmek sizin elinizde.

İyi günlerde kullanın…

Videolu Anlatım