Kapat

Tırnak Süsleme Sanatı

Anasayfa
Hobiler Tırnak Süsleme Sanatı

Son birkaç yıldır gün geçtikçe artan ve gelişen bir hobi dalı meydana geldi: Tırnak süsleme sanatı. Eskiden sadece düz renkli oje sürülen tırnaklar, önce farklı renkleri bir arada kullanma, ardından simli ojeler, kabarık süslü ojeler derken günümüzdeki bir sanat haline dönüşmüş versiyonuna ulaştı. Günümüzde tırnaklarınızı süslemenize yarayacak ince uçlu süsleme fırçaları, birçok farklı renkte süsleme ojesi, birbirinden farklı stickerlar, taşlar, kabartmalı süsler, resim modelleri bulmak mümkün. Artık tırnaklara küçük birer sanat eseri yapmak, belli bir konsept oluşturmak, küçük objeler ya da birbirinin devamı olan resimler yapmak çok tercih edilen bir hobi haline geldi. Siz de tırnaklarınızda sade ve sıkıcı ojeler yerine farklı bir tasarım tercih ediyorsanız; tırnak süsleme sanatı hobisini edinebilir ve malzemelerinizi hazırlayarak tarzınıza göre farklı görünümde sanatsal tırnaklar oluşturabilirsiniz. En güzel tırnak süsleme sanatı örnekleri için görsellere göz atarak tarzınıza uyan bir modeli yapabilirsiniz.

Tırnaklarınızda sevimli kurdelelere yer vermek istiyorsanız; aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Düz pembe renkte boyayıp kurumasını beklediğiniz tırnağınızın ortasına beyaz bir benek yaptıktan sonra birbirine çarpraz çizgiler yapın ve ardından iç kısmını düz beyaz renkte boyayın. Kuruduktan sonra dışına siyah ojeyle çizgilerini yapın. İşte hazır!

Tırnak Süsleme Sanatı 1

Yaz aylarına yakışan sevimli karpuz desenli tırnaklar için; düz pembe boyayıp kurumasını beklediğiniz tırnağınızın alt kısmını yarım ay şeklinde yeşil boyayın. O da kuruduktan sonra koyu yeşil çizgilerini ve beyaz kenarını yapın. Ardından siyah renkle beneklerini, yani çekirdeklerini de yaptıktan sonra tasarımınız bitmiş olacak.

Tırnak Süsleme Sanatı 2

Converse ayakkabı tasarımlı tırnak sanatı için yine aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Tırnak Süsleme Sanatı 3

Nota desenli tırnaklar için beyaz renkte boyadığınız tırnaklarınızın üstüne ince fırçalı siyah süsleme ojesiyle önce nota dizgisini, ardından notalarını yapıp kurumasını bekleyin.

Tırnak Süsleme Sanatı 4

Çiçek desenli modeller de yaz aylarına çok yakışacaktır; unutmayın.

Tırnak Süsleme Sanatı 5

Son yılların geçmeyen modası kuru kafa desenli bir tırnak sanatı için; siyah renge boyayıp kurumasını beklediğiniz ojelerinizin üstüne beyaz benekler yapın. Ardından bu beneklerin alt kısmına yatay oval beyazlıklar yapın. Son olarak beyaz beneklerin üstüne ince siyah fırça yardımıyla iki adet göz çizin.

Tırnak Süsleme Sanatı 6

Tırnaklarınızda farklı bir görünüm için hazır stickerlar kullanabilir, yoksa kağıttan keseceğiniz şablonları tırnağınıza koyup iç kısmını boyayarak kendi modellerinizi de oluşturabilirsiniz.

Tırnak Süsleme Sanatı 7

Tırnak Süsleme Sanatı 8

Geometrik şekiller ve farklı renkler de sade kıyafetlerle harika duracaktır.

Tırnak Süsleme Sanatı 9

Yaza yakışan renk ve desenleri bu yaz tırnaklarda çok sık göreceksiniz.

Tırnak Süsleme Sanatı 10

Tırnak Süsleme Sanatı 11

Tırnak Süsleme Sanatı 12

Sevdiğiniz kahramanları da tırnaklarınıza ince dekoratif ojeler yardımıyla yapabilirsiniz.

Tırnak Süsleme Sanatı 13

Her tırnağınıza farklı bir model ve desen yaparak değişik bir tasarım elde edebilirsiniz.

Tırnak Süsleme Sanatı 14

Kalp desenleri de tırnaklarda romantik bir tasarım oluşturmak için ideal olacaktır.

Tırnak Süsleme Sanatı 15

Çizgili tırnak motifleri de oldukça şık duruyor. Elektrik bantından keseceğiniz ince şeritleri beyaz fon yaptığınız tırnağınızın üstüne yapıştırdıktan sonra üstünü kırmızı renkte boyayın. Bantları çıkardığınız zaman çizgili bir tırnağınız olacaktır. Tırnak Süsleme Sanatı 16

Tırnak Süsleme Sanatı 17

Tırnak Süsleme Sanatı 18

Tırnak Süsleme Sanatı 19