Kapat

Tunus İşi Bebek Battaniyeleri

Anasayfa
Bebek Battaniyeleri Tunus İşi Bebek Battaniyeleri
Tunus İşi Bebek Battaniyeleri

Tunus işi örgü bebek battaniyeleri ile bebekleriniz sağlıklı bir şekilde sıcacık kalıyor. Tunus işi bebek battaniye modelleri ile örmeye başlayabilirsiniz.

Örgü alanında yapılan işler yörelere göre farklılık meydana getirmektedir. Hepsi birbirinden güzel olan örgü işi örnekler, pek çok alanda kullanılmaktadır. Kazaklar, pantolonlar, patikler, şapkalar, atkı ve bereler gibi kışın bizi soğuktan koruyacak birçok model tasarlayabiliriz. Özellikle daha korumasız olan bebeklerimiz için yaptığımız el işleri daha bir özenli oluyor. En çok tercih edilen bebek örgü modellerinden bir tanesi de Tunus işi bebek battaniyesi örneğidir. Tunus işi bebek battaniyeleri, tığ kullanılarak yapılmaktadır. Tıpkı ince ince kilim dokur gibi, ayrıntılı ve çok daha özenli yapılan bu battaniye modelleri, gerçekten şık bir görünüme sahiptir. Özellikle desenli yapılan işlerde, insan yaptığı işten daha da zevk alıyor.

Tunus işi bebek battaniyeleri için, istediğiniz tarzdaki motif veya figürü seçerek işlerinizde kullanabilirsiniz. Biraz zor ve zahmetli olan bu iş için, kareli bir kağıda istediğiniz deseni oluşturmak için çarpı atarsanız, deseninizi tığla işlerken hangi ilmekte hangi rengi kullanacağınızı kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Tunus işi battaniye modelleri, tek renk örülürken daha kolay örülmektedir. Fakat bu model içerisine renkler ve farklı desenler koyabilirseniz sonunda gerçekten çok güzel işler ortaya çıkıyor. Adeta sanat eserine benzeyen bu modeller için genellikle kare motifler tercih edilmektedir.

Tunus İşi Bebek Battaniyesi Modelleri

Örgü bebek battaniyeleri, bebeklerin masumluklarını ve sevimliliklerini ortaya çıkarmak için genellikle yumuşak olan pastel renklerden yapılmaktadır. Siz de yapacağınız bebeğin cinsiyetine göre renklerinizi seçebilirsiniz. Bebekler için kullanılan örgü motiflerinde çoğunlukla hayvan ve çiçek desenleri yapılıyor. Çiçekli örnekler kız bebekler için işlenirken, battaniye örgüsünün çevresi fırfırlı saçaklı, dantel motiflerle çevrilebiliyor. Erkek bebekler içinse arabalar, tekne, uçak ve ayıcık modelleri en çok tercih edilen Tunus işi battaniye örnekleri arasındadır. Siz de battaniyelerinizi, akvaryum, çiçek bahçesi, eğlenceli hayvanlar şeklinde tasarlayabilirsiniz. Ördekler, köpek, balonlar, kardan adam, papatya, bahar çiçeği, kelebekler de battaniyeler üzerinde tasarım harikası olan Tunus işi modeller arasında yer almaktadır. Birbirinden güzel battaniye modellerini zevkinize göre tasarlayıp bebeklerinizi ısıtmak için, örneklerden yararlanabilirsiniz.

“Tunus İşi Bebek Battaniyeleri” üzerine 4 yorum

  1. lale çubuk says:
  2. AYŞE ÖZTÜRK says:
    • Aslı says:

Yorumlar kapalı.