Tunus İşi Örgü Bebek Yelekleri

Örgü örme adına kullanılan birçok teknik bulunmaktadır. Bu teknikler, kolay ve zor modeller ile yapılabilir.


Tunus İşi Örgü Bebek Yelekleri

Örgü örme adına kullanılan birçok teknik bulunmaktadır. Bu teknikler, kolay ve zor modeller ile yapılabilir. Tığ ve şiş ile yapılan örgü kıyafet ve aksesuarlar, bir de çok sık kullanılmayan Tunus  işi teknik ile yapılmaktadır. Tunus işi ile yapılan örgüler için, ucu tığ şeklinde olan şişler kullanılmaktadır. Bu el işi çok fazla bilinen bir teknik olmadığı için, bu alanda yapılan örgü örnekleri sınırlıdır. Tunus işi bebek yelek modelleri, atkılar, bereler, bebek takımları, aksesuarlar, Tunus işi patikler gibi birçok model hanımlar tarafından tercih ediliyor.

Tunus işi bebek yelek örnekleri, büyük modellerden oluştuğu için, iki şiş ile yapılan modellerin yapımı bu teknik ile biraz zordur. Yapılışı biraz zor ve zahmetli olan bu örgü modeli için, daha küçük modelli örgüler tercih edilebilir. Örneğin, büyük bedenli bayanlar için yapılacak yelekler yerine, bebek veya çocuk yelek örnekleri yapılabilir. Küçük modelli örnekler tercih edildiği zaman, bu model çok daha rahat örülecektir. Eli çabuk olan ve vaktini bolca bu teknik ile örgü örmeye ayıracak olan bayanlar, tabi ki kendileri için de Tunus işi yelekler tasarlayabilir. Tunus işi örgü yelekler, her mevsimde kullanılabilen çeşitleri bünyesinde barındırıyor. Buna göre doğru ip seçimleri yapıldığı zaman, serin veya soğuk havalarda kullanılabileceği gibi, yazın da aksesuar olarak kullanılabilen örnekler hazırlanabilir.

Tunus İşi Örgü Bebek Yelekleri

Tunus işi örgüler için yapılacak en ideal örgü çeşitleri, bebekler için yapılan örgülerdir. Bebek battaniyeleri, patikler, bebek yelek ve hırkaları, kazak ve bereler, atkı ve bebek pantolon modelleri, Tunus tekniği ile kolayca yapılabilir. Tunus tekniğinin kullanılabilirliğini arttıran en büyük özellik, bu tekniğin son derece sağlam ve uzun süre kullanıma dayanıklı olmasıdır Bu sayede bayanlar tercihini bu örgü tekniğinden yana kullanmaktadır. Bu yüzden sağlam ve dayanıklılık açısında tercih edilen, battaniye, atkı, bere ve patikler için uygun renkler ile muhteşem tasarımlar ortaya çıkarılabilir. Bunun dışında evde kullanılması için minderler, yastık kılıfları gibi aksesuar örnekleri de bu el işi ile tasarlanabilir. Hatta küçük modelleri fazlaca örüp, örülenleri birleştirerek, kilim ve büyük battaniye gibi kullanılabilir eşyalar da tasarlayabilirsiniz. Bunun dışında paspas modelleri, banyo takımları, kilimler, kitap kılıfları, telefon ve cüzdan kılıfları da Tunus işi ile yapılabilir.

Sağlam olması sebebi ile bu sezonda bayanların bu tekniği kullandığı diğer bir model de çanta modelleridir. İçerisine astar dikilerek veya dikilmeden de kullanılabilen çanta modelleri, bayanları yarı yolda bırakmayacak örneklerdendir. Buna uygun ipler tercih edilerek, desenli veya düz şekilde örgüler ile şekillendirilerek, birbirinden şık çantalar hazırlanabilir. Hatta her yaşa hitap etmesi açısından, çanta modellerinin üzerine işlemeler, boncuk ve pul eklemeleri, püskül ve ponponlar da eklenebilir. Bu sayede el emeği örgüler çok daha zengin ve görsel bir görünüm kazanacaktır.

Sitemizde Bulunan Diğer Tunus İşleri

Tunus İşi Bebek Battaniyeleri
Tunus İşi Bebek Patikleri
Tunus İşi Bayan Patik Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. AYŞE ÖZTÜRK diyor ki:

    Tunus işi takımlar harika

    1. dilber diyor ki:

      Elleriniz dert görmesin hepsi birbirinden güzel birde açıklamalı olsa olur akide şeker.

BİR YORUM YAZ
76 Sorgu Yapıldı. 0,543 Saniyede Olu