Kapat

Tunus İşi Örgüler

Anasayfa
Örgü/Tığ İşi Tunus İşi Örgüler
Tunus İşi Örgüler

Tunus işi olarak bilinen örgü tekniği, tek şiş kullanılarak yapılan bir örgü tekniğidir. Tunus işi örgü modelleri, bayanlar tarafından çok fazla bilinen bir model olmadığı için, bu alanda yapılan örnek çeşitleri çok fazla değildir. Sınırlı örneklerle yapılan Tunus işi örgüler için her örgüde kullanılan şiş ve tığ araçları dışında bir araç kullanılmaktadır. Şiş biçiminde olan Tunus işi yapma unsuru, aynı şiş gibi bir ebada sahip olmakla birlikte ucunda tığ gibi bir kanca vardır. Tunus örgü modeli, şiş ve tığın birleşiminden oluşan bir tekniğe sahiptir, denilebilir.  Tunus işi modellerinin yapımı her bayan tarafından tercih edilmez. Çünkü iki şiş kullanılarak yapılan örgü modelleri biraz daha büyük boyutlara sahip olurken, tek şiş ile yapılan örgü modelleri, büyük boyutlarda örülemiyor. Bundan dolayı genellikle Tunus işleri, bebek pantolonları, patikler, bebek yelekleri,  bebek atkı ve bereleri için kullanılan bir tekniktir.

Tunus işi örgü örnekleri, her ne kadar çok fazla tercih edilmese de, aslında çok dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için, örgülerde kullanılması gereken tekniklerdendir. Kullanım alanının dar olmadığı Tunus işi örgüler, son derece diri duran örneklere sahiptir. Diri ve kalıplı örneklere sahip olan bu örnekler, çanta, babet şeklindeki patik, ayakkabı şeklindeki patik ve bot şeklindeki patikler için ideal bir model olacaktır.

Tunus İşi Örgüler

Örgü ve tığ işi denilince, bayanlar için akan sular duruyor. Hem iyi vakit geçirmek için, hem de faydalı ve görsel bir şeyler üretmek için örgü işleri, en çok tercih edilen bayan hobilerindendir. Tabi bu örgü çeşitliliğinin, brezilya örgü tekniği, Tunus işi tekniği, iğne oyası tekniği, mekik oyası tekniği gibi çeşitleri bulununca, bayanlar daha da büyük bir hırs ve zevkle, el işlerini yapmaya çalışıyorlar. Tunus işi için de, yeni modelleri, son derece modern renklerle bütünleştirerek çok şık tasarımlar elde edilebilir. Resimli ve örnekli anlatımlarla, Tunus modellerine her bayan kolaylıkla ulaşabilir.

Tunus İşleri

Tunus İşi Bebek Battaniyeleri
Tunus İşi Bebek Patikleri
Tunus İşi Patik Yapılışı

“Tunus İşi Örgüler” üzerine 1 yorum

  1. rumma says:

Yorumlar kapalı.