Kapat

V Saç Örgüsü Yapılışı

Anasayfa
Anlatımlı Örgüler V Saç Örgüsü Yapılışı

Merhabalar Bayanlar, atkılarınıza, berelerinize, hırka ve yeleklerinize örmek isteyeceğiniz V saç örgüsü modelini yapacağız. İster tek motif ister çoklu motif olarak kullanın. Gerçekten hem basit, hem de muhteşem bir duruşa sahip bir örnektir. Hepinizin bu güzel örnekten modeller yapmayı çok seveceksiniz. Şimdi V saç örgü modelimizi yapmaya başlayalım.

Malzemeler

İp

Şiş

Yapılışı

V saç örgüsü modelinin örülüşünü yapacağız. Modelimizi 8 ilmekten oluşturuyoruz. Bunun için örgümüzü örüyoruz (yelek, hırka, atkı vs.) modelimizi yapacağımız yere geldiğimizde (modelimizi için 8 ilmek gerekli) 4 adet ilmeği örmeden soldaki şişimizden çıkartıyoruz.

V Saç Örgüsü Yapılışı 1

Sağ taraftaki 2 ilmeği sol şişimize yeniden geçiriyoruz, ortadaki 2 ilmeği sağ şişimizle önden alıp getirip sol şişimize takıyoruz. Sonrasında 4 ilmeğimizi düz olarak örüyoruz.

V Saç Örgüsü Yapılışı 2

V Saç Örgüsü Yapılışı 3

V Saç Örgüsü Yapılışı 4

Modelimizin diğer 4 ilmeğine geliyoruz. Yine bu 4 ilmeği sol şişimizden çıkartıyoruz. Sağ taraftaki 2 ilmeği sol şişe takıyoruz ve arada kalan 2 ilmeği bu kez arka taraftın yine sağ şişimizle alıp sol şişimize takıyoruz ve bu 4 ilmeği örüyoruz. Bu şekilde sağa ve sola açılan saç örgümüz oluşmuş oluyor. Bu sefer ilk başta yaptığımızın ters olarak yapıyoruz.

V Saç Örgüsü Yapılışı 5

V Saç Örgüsü Yapılışı 6

Sevgili hanımlar, güzel örgüler de kullanmanız dileği ile.