Kapat

Videolu Anlatımlı Örgü Sarhoş Yolu Şaşırdı Örneği

Anasayfa
Örgü Videoları Videolu Anlatımlı Örgü Sarhoş Yolu Şaşırdı Örneği

Merhaba hanımlar, bugün sizinle birlikte uygulayacağımızın örneğin adı sarhoş yolu şaşırdı modelini yapacağız. Burada ilmeklerin sağ ve sola çapraz gidişi hafif ismine yakışır bir hal almış. Sizinle bunu hemen uygulamaya başlayalım. Ördüğünüzde göreceksiniz ki o kadar kolay ve o kadar seri şeklinde öreceksiniz ki, kendinize şallar,
elbiseler, hırkalar yaparak doyamayacaksınız. Haydi, örneğimize başlıyoruz.

MALZEMELER

• İp
• Şiş

YAPILIŞI

İlk olarak kenar ilmeğimizi alıyoruz. Bu örgüde iplik her zaman bizim kendimizin ön kısmında kalacak. İpliği kendimize çevirerek iki ilmeği birlikte alıyoruz ve kesiyoruz.

Örgü Sarhoş Yolu Şaşırdı Örneği 1

Örgü Sarhoş Yolu Şaşırdı Örneği 2

Ve hemen ipliğimizi sağ şişe dolayarak artırıyoruz. Sürekli bu şekilde yapıyoruz. Yani bir kesiyoruz ve aynı anda da artırıp sol şişten çıkarıyoruz.

Örgü Sarhoş Yolu Şaşırdı Örneği 3

Bu örnekte dikkat edilmesi gereken tek şey ilmeğimiz çift olacak 2 ve 2nin katları şeklinde. Bütün bir sıra boyunca örgünün arka yüzünde de aynı işlemi yapıyoruz. Hanımlar sizin için sanıyorum ki çok basit bir örnek olacaktır.

Örgü Sarhoş Yolu Şaşırdı Örneğii 4

Sevgili hanımlar, bu örnekten hemen kendinize kullanmak için bir şal örün. Omuzlarınız da o kadar güzel duracak ki herkes size hayran kalacak.

İYİ VE GÜZEL GÜNLERDE KULLANIN…

Videolu Anlatım