Kapat

Videolu Anlatımlı Örgü Türkan Şoray Kirpiği Modeli

Anasayfa
Örgü Videoları Videolu Anlatımlı Örgü Türkan Şoray Kirpiği Modeli
Türkan Şoray Kirpiği Modeli

Merhaba hanımlar, örgülerimizde her zamanda doğanın içindeki maddelerden esinlenip isim koymayız. Bazen de ülkemizin çok sevdiğimiz sanatçılarında isimlerini koyarız. Aynen şimdi birlikte yapacağımız, örgüde olduğu gibi ‘’Türkan Şoray’’ örneği. Türk sineması, sultanının güzel gözlerini anımsatan bir örnektir.

MALZEMELER

• İp
• Şiş

Türkan Şoray Kirpiği Yapılışı

İlk olarak yine her zamanki gibi kenar ilmeğimizi alıyoruz. Örneğimiz, arka yüzünde oluşması lazım. 6 tane ilmeği iplik, kendime doğru bir kez şişe dolayarak ters olacak şekilde örüyoruz.

Türkan Şoray Kirpiği Modeli 1

Şimdi de 2 ilmeğimizi de örgünün ters olduğu sıra 2 ilmeği düz örüyoruz, örgünün düz olduğu sırada da 2 ilmeğimizi ters örüyoruz. Yani bu şekilde örgünün ters yönünde düz görülecek, düz yönünden ters görülecek.

Türkan Şoray Kirpiği Modeli 2

Şimdi kenar ilmeğimi aldım, ipi kendime çevirerek 2 ters ilmeğimizi örüyoruz. Daha sonra doladığımız iplikleri serbest bırakıyoruz ördüğümüzü diğer şişimize uzatarak geçiriyoruz.

Türkan Şoray Kirpiği Modeli 3

Uzatılan bu 6 ilmeğimi sol şişime geçirerek örmeye başlıyoruz.

Türkan Şoray Kirpiği Modeli 4

İpliğimizi arkaya çeviriyoruz ve 6 ilmeği birlikte alarak bir kez düz örüyoruz ve hala sol şişte kalacak. Buradaki işlem 6 ilmekten 6 ilmek daha çıkarmak.

Türkan Şoray Kirpiği Modeli 5

Sol şişte devam ederek, şimdi de ipliği dışarı çevirip 1 kez ters örüyoruz ve bu şekilde 6 kere sol şişten çıkarmadan ipliği kendinize çevirdiğiniz de ters, ipliği dışarı çevirdiğinizde düz olarak yapıyoruz. 6 ilmeği yaptıktan sonra soldaki şişten çıkartıyoruz.

Türkan Şoray Kirpiği Modeli 6

Arka yüzüne geçtiğimizde 6 ilmekleri ters örüyorum, 2 ilmekleri düz örerek sırayı bitiriyoruz.

Hanımlar, bu örnek ince ip, kalın şişle yapılırsa ortaya mükemmel ’’Türkan Şoray ‘’kirpiklerinin aynısı ortaya çıkıyor. Türkan Şoray Kirpiği Modeli 7

Sevgili hanımlar, özellikle şallarınız da kullanabileceğiniz bu modelimizi inanılmaz şekilde taşıyabilirsiniz.

İYİ GÜNLERDE KULLANIN…

Örgü Türkan Şoray Kirpiği Modeli Video