Kapat

Videolu Mum Alevi Ajur Örgü Modeli ve Yapımı

Anasayfa
Anlatımlı Örgüler Videolu Mum Alevi Ajur Örgü Modeli ve Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün sizlerle harika yelekler, hırkalar ve hatta atkılar örebileceğiniz güzel mi güzel bir model yapacağız. Modelimiz oldukça kolay olduğu gibi aynı zamanda da değişik. Bu modelle nasıl güzel işler yapacağınızı size bırakarak modelimizi yapmaya başlıyoruz.

Gerekli malzemeler

Yün

Şiş

Yapılışı

14 ilmek iki motif için, 4 ilmek ara için ve 2 ilmek de kenar için atıyoruz. Toplamda 20 ilmek ile başlıyoruz. Örgümüzü 1 sıra normal düz örüyoruz. 2 ilmeği normal düz örüyoruz ve modelimizi örmeye başlıyoruz. İpimizi bir kez doluyoruz,1 ilmeği örmeden alıyoruz arkasına 1 ilmek normal örüyoruz ve örmeden aldığımız 1ilmeği düz ördüğümüz ilmeğin üzerinden geçiriyoruz ve arkasına 5 ilmek düz örüyoruz. Modelimizi bu şekilde örerek oluşturuyoruz.

Mum Alevi Ajur Örgü Modeli 1

Mum Alevi Ajur Örgü Modeli 2

Tekrardan örelim modelimizi 1kez ipi doluyoruz, 1ilmeği örmeden alıyoruz, 1ilmeği normal örüyoruz ve sol şişimizin yardımı ile örmeden aldığımız ilmeği düz ördüğümüz ilmeğin üzerinden geçiriyoruz ve 5ilmek düz örüyoruz. Sıra sonuna geliyoruz ipimizi dolayarak 2 ilmeği birlikte alarak düz örüyoruz ve kenar ilmek düz örüyoruz.

Mum Alevi Ajur Örgü Modeli 3

Modelimizin arka sıralarını ters örüyoruz ve dolamalarda ters yapılıyor. Sıramızın başında yine 2 ilmeğimizi düz örüyoruz bu 2 ilmek düz her sırada aynı olacak ve değişmeyecek. 1 doluyoruz, 1 ilmek düz örüyoruz, 1 ilmek örmeden alıp 1 düz örüyoruz, örmeden aldığımızı ördüğümüzün üzerinden geçiriyoruz ve 4 ilmek düz örüyoruz.

Tüm modelimiz bu şekilde örerek oluşturuyoruz. Tekrar üzerine devam etmek için bu kez ilk sıradan olduğu gibi devam ediyoruz.

Mum Alevi Ajur Örgü Modeli 4

Mum Alevi Ajur Örgü Modeli 5

Sevgili hanımlar, umarım beğenmişsinizdir. Bu modelle harika atkılar, yelekler ve hırkalar örebilirsiniz.

İyi günlerde kullanın.

“Videolu Mum Alevi Ajur Örgü Modeli ve Yapımı” üzerine 2 yorum

  1. Zeynep says:
  2. emine says:

Yorumlar kapalı.