Kapat

Videolu Petek Örgü Deseni Modeli Yapılışı

Anasayfa
Anlatımlı Örgüler Videolu Petek Örgü Deseni Modeli Yapılışı
Petek Örgü

Örgü el işlerinde kullanabileceğiniz teknikler arasında olan petek örgü modeli yapılışı videolu olarak sizlerle!

Sizlere anlatımlı örgüler ve bu örgüleri videolu olarak paylaşmaya devam ediyoruz. Eğer sizde örgü bilmiyorsanız ve öğrenmeye çalışıyorsanız sitemizi sık sık ziyaret ederek yayınlanan anlatımlı örgü videolarına göz atabilirsiniz. Örgü tekniklerini öğrendikten sonra örgü hırkalar, yelekler, bereler, patikler ve daha bir çok örgüyü rahatlıkla örebilirsiniz.

Örgü tekniklerini bilmeden bir el işini yapmak sizi zorlayacaktır. Çünkü nerede ne yapacağınızı bilemezsiniz. Fakat örgü tekniklerini ve desenlerini bilirseniz çok güzel örgüleri kısa bir süre içerisinde tamamlayabilirsiniz. Bir önce ki paylaşımımız olan çapraz örgü tekniği videosunda olduğu gibi bu videoda da anlatımlı bir şekilde petek örgü deseni anlatılmıştır.

Örgü modelleri yaparken teknikleri bilmelisiniz. Teknikleri bildikten sonra bu iş size çok rahat gelecektir. Yenihobiler.com olarak sizlere sürekli anlatımlı örgüler paylaşıyoruz. Siz öğrenin diye paylaşılan videolar bazen yabancı olabiliyor. Fakat sizin burada dikkat etmeniz gereken nokta videolardaki el hareketlerini ve örgü şeklini takip etmek. Yani video ingilizce ben bunu öğrenemem demeyin. Az bir şey örgüden anlıyorsanız zaten videoları izlerseniz nasıl yapıldıklarını hemen çözersiniz.

Petek Örgü Deseni Modeli Yapılışı

Örgü petek deseninin hırka, kazak ve yelek gibi örgülerde kullanabilirsiniz. Örgülere çok yakışan bu deseni öğrendikten sonra sizlerinde bir çok örgüde kullanacağını tahmin ediyorum. Eğer bu modeli beğenmediyseniz örgü dikiş desenleri yazısında bulunan örgü desenlerini inceleyerek yapmak istediğiniz modeli bize iletirseniz sitemizde paylaşabiliriz.