Kapat

Vintage Takı Organizeri Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Vintage Takı Organizeri Yapımı

          Son yıllarda, modadan dekorasyona kadar her alanda vintage tasarımlar göz önüne çıkıyor. Eski tarz şeyleri seven bir insansanız; sizin de evinizde vintage dokunuşlar çok güzel duracaktır. Evin genelinde vintage bir tasarım hakimse ya da soft renklerden oluşan bir dekorasyon esintisi varsa; size önereceğimiz vintage tasarım çok hoşunuza gidecek. Her kadının birçok takısı vardır ve bunları bir yerde toplamak genelde çok zordur. Takı kutuları içinde karışan takılar yerine bütün takılarınızı alabilecek ve istediğiniz an istediğiniz parçayı rahatça bulabilmenizi sağlayabilecek farklı ve vintage bir takı organizeri, sizin kurtarıcınız olacaktır. Çok az zamanınızı alacak olan ve tarihi dokulu eski parçalarla bile yapabileceğiniz bu takı organızeri, evinizin en çok dikkat çeken dekor ürünlerinden biri haline gelecek!

Takı Organizeri Yapımı 1

-Bu organizerde ihtiyacınız olan ana parça; ahşap tablalı, gösterişli çerçeveli bir fotoğraf çerçevesi. Eğer bulamazsanız; farklı bir çerçeve ve içine uygun boyutlarda kestirebileceğiniz ham ahşap bir parçayla da aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

-Eskitme boyası.

-Birkaç vida ve çivi.

-Farklı tasarımlara sahip kapı kolu, askı, kapı tokmağı gibi metal parçalar.

-Küçük menteşeler ve tornavida.

Takı Organizeri Yapımı 2

Çerçevenizin içine aldığınız ham ahşap parçayı eskitme boyayla boyayın ve kurumaya bırakın. Bu parça kururken, siz de takı organizerinizin tasarım aşamasına geçebilirsiniz.

Takı Organizeri Yapımı 3

Ahşap parçanız kuruduktan sonra, bulduğunuz farklı metal materyalleri vida yardımıyla tahtaya sabitleyebilirsiniz. Tahtada seçtiğiniz yerlere seçtiğiniz materyali takabilir, rastgele kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

Takı Organizeri Yapımı 4

Askılık kısmı da bittikten sonra, ahşap tablayı çerçeveye monte etme aşamasına geçebilirsiniz. Tornavida ve vidalar yardımıyla küçük menteşeleri kullanarak, tablayı çerçeveye takın ve açılmamasını sağlayın.

Takı Organizeri Yapımı 5

Artık takı organizeriniz bitti diyebiliriz. Bu çerçeveyi duvara asabileceğiniz gibi, komidin ya da dresuar gibi mobilyalarınızın üstüne koyarak da kullanabilirsiniz. Tablaya taktığınız metal askı materyallere takılarınızı istediğiniz gibi takın ve kullanmaya başlayın.

Takı Organizeri Yapımı 6