Vintage Temalı Kır Düğünü Fikirleri

Yaz aylarının gelmesiyle artan düğün sayısının içinde sizin de o eşsiz, unutulmaz, mutlu gününüz varsa; bahar ve yaz aylarının en çok tercih edilen düğün stili olan kır düğünlerini tercih edebilirsiniz. Yemyeşil bahçelerde, ağaçlar arasında, bunun için özel olarak kiralanan mekan bahçeleri ya da kendinize ait bir bahçe ya da arazide yapabileceğiniz kır düğünlerine en çok yakışan tema da; son yılların vazgeçilmez stili vintage! Modadan dekorasyona kadar her alanda varlığını sürdüren vintage, kır düğünü fikriyle birleşince ortaya harika ve masalsı bir düğün konsepti çıkacaktır. Üstelik bu yazımızda anlattığımız bütün fikirler, basit olan kendin yap fikirleri olduğundan bütçenizi de koruyacağınız güzel bir düğün sizi bekliyor olacaktır. İşte eski yıllardan çıkıp gelmiş, sade ve rüya gibi vintage temalı bir kır düğünü için kendiniz yapabileceğiniz fikirler…

Kır Düğünü Fikirleri 1

Kır düğünlerinin masalsı havasını katlamak için; mekanda yapılacak bazı dekoratif fikirler çok yardımcı olacaktır. Özellikle renkli ampullerden ya da kağıt fenerlerden oluşan bir ışıklandırma sistemi; alanda ağaçların arasına asılarak mekanın hem ışıklandırması, hem de dekorasyonu güzel görünebilir. Ağaçların çok olduğu bir alandaysanız; tüller, balonlar, çiçekler, dekoratif birçok süs sayesinde ağaçları da süsleyerek güzel ve renkli bir mekan oluşturabilirsiniz.

Kır Düğünü Fikirleri 2

Basit ahşap sandalye ve masalar, aslında kır düğününe en çok yakışan basit detaylar arasındadır; unutmayın.

Büyük ağaç dallarından sarkıtacağınız tül ve kumaşlar, dekoratif aydınlatmalar hem mekanın dekorasyonunu güzelleştirecek, hem de fotoğraf çekimleriniz için farklı bir detay elde etmenizi sağlayacaktır.

Kır Düğünü Fikirleri 3

Kır düğünlerinde çok tercih edilen bir detay da son yılların modası olan fotoğraf arka planlarıdır. Tüller, kumaşlar, kurdeleler gibi birçok farklı fikirden arka planlar oluşturabilirsiniz. Farklı fotoğraf arka planlarını önceki yazılarımızdan birinde bulabilirsiniz.

Kır Düğünü Fikirleri 4

Rustik, country, vintage gibi dekorasyon stillerinin vazgeçilmez parçası paletlerden yapacağınız basit bir bar, misafirlerinizin içeceklerini alabilecekleri doğal bir alan oluşturacaktır.

Kır Düğünü Fikirleri 5

Kovalara ve sepetlere koyacağınız canlı kır çiçekleri, kır düğünlerinin vazgeçilmez dekorudur. Aynı şekilde tahtaları birbirine çakarak oluşturacağınız bir panoya misafirlerinizi karşılamak için güzel bir not yazarak alanın girişine takabilirsiniz.

Kır Düğünü Fikirleri 6

Çiçek detayları gibi kavanozların içine koyulan mumlar, eski tarz fenerler, ahşap merdivenler gibi birçok eski tarz detayı düğün dekorunuzda değerlendirebilirsiniz.

Kır Düğünü Fikirleri 7

Eğer açık büfe bir düğün yapmayı tercih ediyorsanız; ahşap bir sandığın içine dolduracağınız buzların üstüne koyacağınız içecek çeşitlerini misafirlerinize sunabilirsiniz.

Kır Düğünü Fikirleri 8

Aynı şekilde eski el arabalarını mekanın belirli köşelerine koyarak, içlerine alabildiğine buz doldurup farklı içecek çeşitlerini farklı arabalarda sergilemek için koymanız da mümkün. Böylece düğün başlamadan önce misafirleriniz akşam üstü içeceklerini yudumlarken mekanı ne kadar güzel yaptığınızı konuşabilirler.

Kır Düğünü Fikirleri 9

Birçok cam kavanoz edinin çünkü cam kavanozlar, içlerine mum ya da taze çiçekler koyup üstlerine hasır ipler dolayarak masaların ortasına koyabileceğiniz en basit, en ucuz ve en sevimli detaylar arasında yer alıyor.

Kır Düğünü Fikirleri 10

Birçok cam kavanoz edinin çünkü cam kavanozlar, içlerine mum ya da taze çiçekler koyup üstlerine hasır ipler dolayarak masaların ortasına koyabileceğiniz en basit, en ucuz ve en sevimli detaylar arasında yer alıyor.

Kır Düğünü Fikirleri 11

Artık her yerde oldukça ucuza bulabileceğiniz vintage tarzda basit çerçeve modellerinden edinin. İçlerine fotoğraf yerine jüt kumaş koyduktan sonra çerçeveyi kapatın ve camının üstüne rakam çıkartmaları yapıştırın. Böylece misafirlerinizin oturacakları masayı kolaylıkla bulabilmelerini sağlayacak masa numaralarını da vintage tarzda oluşturmuş olacaksınız. Kır Düğünü Fikirleri 13

Yiyecek servisi olan bir kır düğünü yapacaksanız; kekler, kurabiyeler, aperatif atıştırmalıklar düğününüzü çok şirin gösterecektir. Bu tür yiyecekler için eski tarz bir stand yapıp kara tahta boyasıyla boyanmış etiket ya da pankartlara ürünlerin isimlerini yazabilir, eski tarz teneke işaretleri ve posterleri bu alanda kullanabilirsiniz. Bir diğer yaz düğünü fikri için; güzel ve lezzetli bir dondurma tezgahı ya da standı oluşturabilirsiniz. Dondurma, yaz düğünlerinde serinletici ve harika bir detay olacaktır.

Kır Düğünü Fikirleri 14

Artık her düğünde yer alan bir detay da; düğüne gelen misafirlerin evlenen çift için yazdıkları hatıra yazıların yer aldığı bir defter yaptırmak. Peki bu fikrin de daha yaratıcı ve eski tarz olanını tercih etmeye ne dersiniz? Eski bir posta kutusu bulmanız bu fikir için yeterli olacaktır. Bu posta kutusunu ve yanına koyacağınız mektup kağıdı, zarf ve kalemleri bir komidin tarzındaki yere koyarak mekanın girişine konumlandırabilirsiniz. Böylece misafirleriniz vintage temalı düğününüzde sizin için güzel mektuplar yazacaktır.

Kır Düğünü Fikirleri 15

Çiçeklerin vazgeçilmez olduğu vintage kır düğünlerinde gelen misafirler için çiçekli taçlar yapabilirsiniz!

Kır Düğünü Fikirleri 16

Son olarak vereceğimiz bu şahane, yaratıcı fikir eminiz ki sizlerin ve misafirlerinizin de çok hoşuna gidecektir. Kır düğününe yabancı olanlar, gelirken topuklu ayakkabılar giyerek alanda yürümekte zorlanabilir. Düğünlerde verilen sıkıcı nikah şekeri modelleri yerine daha yaratıcısını, üstelik herkesin işine yarayacak olan bir fikri tercih etmeye ne dersiniz? Alanın giriş kısmına eski bir el arabasının içinde koyacağınız, renkli kurdeleler ve sizin düğününüze dair bir etiketle birbirine bağlayacağınız farklı numaralarda parmak arası terlik modelleri, misafirlerinizin girişte giyerek düğün boyunca kırın tadını çıkarmalarını sağlayacak bir alternatif ve anı oluşturacaktır.

Kır Düğünü Fikirleri 17

Son zamanlarda kır düğünü mekanları da konseptlerini yenileyerek en yeni trendlere ayak durmaya başladılar. DüğünBuketi.com sitesinden bu mekanların neredeyse tamamına ulaşabilir ve düğün fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Kır düğünü, düğün salonları ve kına gecesi mekanları gibi kategorilerde arama yaparken fiyatlarına ve özelliklerine göre filtreleme yapabiliyorsunuz.  Kapı kapı düğün mekanı dolaşmak yerine oturduğunuz yerden düğününüzü organize edebilirsiniz.