Kapat

Washi Tape Dekorasyon Fikirleri Yapımı

Anasayfa
Dekorasyon Washi Tape Dekorasyon Fikirleri Yapımı

Japon dekorasyon bantı olan ve ‘Washi Tape’ adıyla tanınan renkli dekorasyon bantları, ülkemizde de son yıllarda kendini göstermeye başladı. Farklı genişlikte ve desende binlerce çesidi bulunan bu bantlar, bildiğimiz şeffaf bantların renkli desenli versiyonları diyebiliriz. Kalın kağıt ya da kumaş gibi farklı versiyonları da bulunan bu bantları her türlü alanda dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz. Hayal gücünüzle aklınıza gelen her fikri yapmanızı sağlayacak olan renkli ve desenli bantları sadece o yüzeye yapıştırmanız yeterli.

Washi Tape Dekorasyon Fikirleri 1

Yurtdışı alışveriş sitelerinde çok fazla desen ve boyut seçeneğini bulabileceğiniz gibi, ülkemizde de birçok kırtasiyede bazı modellerini bulabilirsiniz. Normal bant kullanır gibi, yapacağınız şekle göre desenli bantları kesip yapıştırabilirsiniz. Örneğin; aşağıdaki gibi bir yatak başı yapmanız mümkün. Sadece şablonu duvara çizin ve etrafını düz renkli washi tape bantları yapıştırarak geçin.

Washi Tape Dekorasyon Fikirleri 2

Düz renkli ve sıkıcı şarj aletlerinizi bu bantlar yardımıyla renkli ve hareketli bir hale getirebilirsiniz.

Washi Tape Dekorasyon Fikirleri 3

Sadece tek bir bant çeşidi tercih etmenize gerek yok; her türlü alanda bütün renk ve desenleri tercih ederek harika kombinler oluşturabilirsiniz. Washi Tape Dekorasyon Fikirleri 4

Daha kalın, kaliteli ve sağlam olan versiyonlarıyla washi tape bantları duvar dekorasyonunda da kullanabilirsiniz. Renkli şeritleri keserek duvar boyunca çizgili bir görünümü tercih edebilirsiniz. Bunun yerine duvara yapıştırmak istediğiniz fotoğraf ve posterlerinizin etrafına bu bantları yapıştırarak çerçeve görünümü elde edebilirsiniz.

Washi Tape Dekorasyon Fikirleri 5

Washi tape renkli bantlar, çocuklarınız için de harika bir eğlence aracı olabilir. Dilerseniz onlarla birlikte projeler gerçekleştirebilir, hatta onun için oyun halısı formunda bir zemin hazırlayabilirsiniz.
Washi Tape Dekorasyon Fikirleri 6

Evinizin duvarları biraz cansız mı kaldı? Renkli bantlarla dilediğiniz deseni duvarlarınıza yapabilir, modern bir tablo görünümü oluşturabilirsiniz.

Washi Tape Dekorasyon Fikirleri 7

Hatta bu bantlarla eski bisikletleri bile yeniden yaratmanız mümkün! Herkesi kıskandıracak rengarenk bir bisiklete sahip olmak için farklı renk ve desenlerde washi tape bant almanız yeterli.

Washi Tape Dekorasyon Fikirleri 8

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir