Kapat

Video Anlatımlı Yamalı Patik Modeli Yapılışı

Anasayfa
Anlatımlı Örgüler Video Anlatımlı Yamalı Patik Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün de sizlere örülmesi ve dikilmesi gayet basit ve bir o kadar da ayaklarımızı şık gösterecek yamalı patik örneğini göstereceğim. Bu patiğe bayılacaksınız bilek kısmının duruşu bile harika. Haydi, hanımlar hep beraber bu güzel örneğimizi yapmaya başlayalım.

Malzemeler

  • 5 numara şiş
  • Orlon ip
  • İğne ( dikmek için )

Yapılışı

İlk olarak 41 ilmekle başlıyoruz. 41 ilmekten 12 diş haroşa örüyoruz. 12 diş ters ördükten sonra sağdan 16 ilmeğimizi kesiyoruz. Ve sıra sonunda soldan 16 ilmek yine ekleyerek çoğaltıyoruz.  12 diş yine haroşa yani ters örerek üste çıkıyoruz ve bu sefer 16 ilmek eklediğimiz yerden 25 ilmek kesip kalan 16 ilmeğimizi 14 sefer haroşa örerek bitiriyoruz.

Yamalı patik yapılışı 1

Daha sonra dikimine geçiyoruz. İlk önce lila renkli bölümü yeşilin üzerine getirip haroşa halkalarının içinden alarak dikiyoruz.   Böylece dıştan yama efekti çıkıyor.

Yamalı patik yapılışı 2

Şimdi de lilanın diğer köşesini dikiyoruz.

Yamalı patik yapılışı 3

Daha sonra da yeşili, lila renginin yanına koyarak üst taraftan dikiyoruz.

Yamalı patik yapılışı 4

En son olarak da yeşilleri birleştiriyoruz ama sadece bir yanını dikiyoruz.

Yamalı patik yapılışı 5

Son bilek girecek yerine ayaklarınıza ayarlayarak yanları geniş gelirse 2 şer parmak daha yan taraflarından dikebilirsiniz. İsterseniz üzerine motifler örerek süsleyebilirsiniz ve tek renkte ipimizle, çift renkte ipimizle de harika yamalı patikler yapabilirsiniz.

Yamalı patik yapılışı 6

Sevgi hanımlar, basit ve oldukça şık yamalı patiğimiz hazır.

İyi günlerde kullanın.

Videolu Anlatım