Kapat

Yaratıcı Posta Organizeri Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Yaratıcı Posta Organizeri Yapımı

Yaratıcı ve farklı tasarımlar, evinize renk ve neşe katar. Klasik, alışılmış dekor ürünleri yerine kendiniz yapabileceğiniz farklı fikirlerle evinizi hareketlendirebilirsiniz. Bu farklı fikirlerden biri de posta organizeri. Genelde çoğu evde alışılmış bir durumdur; faturalar ya da postayla gelen ekstreler, genelde ya buzdolabına magnetler yardımıyla tutturulur ya da ayakkabılık, dresuar gibi kapının yakınında duran mobilyaların üzerine bırakılır. Bu basit ve yaratıcı fikirle bu dertten kurtulacaksınız ve faturalarınızı bir yerde toplayarak, kaybolmalarını ya da unutulmalarını önleyeceksiniz.

Yaratıcı Posta Organizeri için ihtiyacınız olan materyaller;

-Beğendiğiniz renkte, büyük bir kumaş

-Camı çıkarılmış, büyük bir çerçeve (35×50 civarı olması daha iyi olacaktır.)

-Silikon tabancası

-Makas

-İğne, iplik

Posta Organizeri 1

İlk olarak, kumaşınızdan çerçeve boyutunda bir parça kesin. Bu, sizin ana parçanız olacak. İsterseniz bu ana parçayı düz bir renkte farklı bir kumaştan da tercih edebilirsiniz. Böylece üzerine yapacağınız cepleri renkli ve desenli kumaşlardan yaparak, daha renkli bir organizer de elde edebilirsiniz. Bu kestiğiniz parçayı, çerçevenizin düz arka  parçasına yapıştırmanız gerekecek.

Posta Organizeri 2

Silikon tabancası yardımıyla arka parçanızı oluşturduktan sonra çerçevenizin dış kısmını, bu parçaya takabilirsiniz. Yani bir şekilde, bu kumaşı sizin fotoğrafınızmış gibi düşünebilirsiniz. Çerçevenizi taktıktan sonra, silikon tabancası yardımıyla kenarlarını sağlamlaştırın ki; çerçeveniz açılmasın. Posta Organizeri 3

Çerçevenizin ana parçası hazır bile. Şimdi, çerçevenizi organizere dönüştürme kısmı geldi. Kumaşınızın kalan kısmından ya da dediğim gibi; farklı bir kumaş parçasından farklı boyutlarda cepler kesmeniz gerekecek. Çerçevenizin boyutuna göre, ayrıca zarflarınızın da sığabileceği boyutta dikdörtgen formlu cepler kesin.

Posta Organizeri 4

Bu kestiğiniz cep parçalarını yatay olarak ortadan ikiye katlayın ve üç tarafını dikin.

Posta Organizeri 5

Ceplerin kenarlarından, aşağıdaki görselde gösterildiği gibi pay bırakın ve bu payları, çerçevenizin dış kısmıyla arka parçasının arasına sokarak, arkadan silikon tabancası yardımıyla sabitleyin. Cepleri, ana parçaya dikebilir ya da silikon tabancasıyla yapıştırabilirsiniz fakat dikişli kısımlar görünmesin diye; alt cebi üst cebin biraz üstüne çıkacak şekilde sabitleyin. Çerçeveniz düzgün değilse ya da rengini değiştirmek istiyorsanız; ahşap boyası yardımıyla renklendirebilirsiniz. İşte, posta organizeriniz hazır!

Posta Organizeri 6