Kapat

Yaratıcı ve Doğal Lamba Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Yaratıcı ve Doğal Lamba Yapımı

Evleri süsleyen, şüphesiz ki yaratıcı fikirler ve dikkat çeken dekor ürünleridir. Klasik ve sıkıcı parçalar size göre değilse, evinizde doğal ve renkli bir dekorasyon tercih ediyorsanız, özellikle de yemek masanızın üstünden sarkacak, dikkat çekici bir lamba fikri arıyorsanız; bu doğal lamba tam size göre! Gayet basit yapımı ve dikkat çeken, yaratıcı görünümüyle; doğal bir dekorasyon ürünü olacak bu lamba için az materyale ihtiyacınız var:

-Bir parça ağaç dalı

-Hasır ipi

-Süs kuşlar

-Her yerde bulabileceğiniz, cam tealight fanusu

-Misina

-Vernik

-Tealight mum.

İlk olarak, bulduğunuz ağaç dalının düzgün görünmesini istiyorsanız; onu biraz vernikleyebilirsiniz fakat doğal detayları bulunan, gayet güzel bir dal parçası bulduysanız buna gerek bile kalmayabilir; seçim size kalmış. Daha sonra, hasır ipinizden dalın boyutuna ve tavandan uzaklığına göre iki parça kesin ve dalınızın iki ucuna düğüm atın. Bu ipler, lambanızı tavana tutturmanıza yaratacak. Eğer küçük bir dal bulduysanız; ipi dalın tam ortasından da takabilirsiniz. Hem böylece ipin diğer ucunu tavanda bulunan lamba duyuna da bağlayabilirsiniz.

Dekoratif Lamba Yapımı 1

Böylece ana parçanız hazırlanmış oldu. Şimdi dalı süslemeye başlayabilirsiniz. Birçok yerde bulabileceğiniz gerçekçi dekor kuşları, dalın çeşitli yerlerine yapıştırın. Ne kadar gerçekçi kuş dekorlar bulursanız o kadar iyi olacaktır; böylece daha doğal ve gerçekçi bir görünüm elde edebilirsiniz. Dilerseniz, farklı çiçekler ve gerçekçi kelebeklerle de dala aynı etkiyi verebilirsiniz.

Dekoratif Lamba Yapımı 2

Bu işlem de bittikten sonra  yine birçok yerde, hatta pazarlarda bulunan züccaciye tezgahlarında bile karşınıza çıkabilecek tealight fanusları devreye giriyor. Görünmeyecek şeffaf misinalar yardımıyla fanuslarınızı dalın çeşitli yerlerine takın. Zaten takma yeri bulunan bu fanuslar, yılbaşı ağacı süslemelerinde de kullanılabiliyor. Dekoratif Lamba Yapımı 3

Fanusları da dala taktıktan sonra, içine tealight mumlarını koyup dalı tavana takabilir ve ardından mumlarınızı yakarak, romantik yemekler yiyebilirsiniz.

Dekoratif Lamba Yapımı 4

Eğer tealight fanuslarını bulamazsanız; farklı fikirleri de tercih edebilirsiniz. Görünmeyecek şekilde dala dolanmış kablolarla bir iki ampul de kullanabilirsiniz ya da kapağı delinmiş kavanozların içine sokulmuş farklı renkteki ampulleri de lambanıza takabilirsiniz.

Dekoratif Lamba Yapımı 5