Kapat

Yastık Kılıfından Günlük Çanta Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Yastık Kılıfından Günlük Çanta Yapımı

Evinizde bulunan eskimiş objeleri amaçlarının çok dışında kullanabileceğiniz farklı obje ya da aksesuarlara dönüştürebilirsiniz; tıpkı bu yastık kılıfından yapılan günlük çanta modeli gibi… Birkaç dakikalık kolay yöntemlerle ve hiçbir bütçe ödemeden yapabileceğiniz bu geri dönüşüm fikri sayesinde eskimiş yastık kılıfınızı ve eski bir tişörtünüzü değerlendirebileceksiniz. Bu için ihtiyacınız olanlar ise şöyle:

Malzemeler:

-Bir adet yastık kılıfı,
-Eski bir renkli tişört,
-Kumaş boyası,
-Dikiş malzemeleri.

Dikdörtgen şeklindeki yastık kılıfını 1 numaralı görselde gördüğünüz gibi katlayın. Üstüne yastık kılıfının renginin zıt renklerinde tercih etmenizi önerdiğimiz kumaş boyasıyla dilediğiniz gibi şekiller çizin. Bizim örneğimizde olduğu gibi bohem tarzda bir çanta elde etmek için geometrik desenler ve çizgiler oluşturabilirsiniz. Yastık kılıfını kurumaya bıraktıktan sonra askısını yapma aşamasına geçebilirsiniz. Eski bir tişörtünüzden kestiğiniz üç uzun şeridi birbiriyle örün; bu çantanızın askısı olacak. 3 numaralı görselde gördüğünüz gibi delik açtığınız yastık kılıfının iki kenarına da askının birer ucunu asın.

Yastık Kılıfından Çanta Yapımı 1

 

Yastık Kılıfından Çanta Yapımı 2

Son olarak çantanın kapağı olarak kenarın iki köşesini ortada birleştirerek yine tişörtten kestiğiniz bir ip parçasıyla birbirine tutturun.

Yastık Kılıfından Çanta Yapımı 3

Çanta tasarımınız bitmiş olacak. Bu basit çantayla dilediğiniz her yere gidebilirsiniz!

Yastık Kılıfından Çanta Yapımı 4