Yeni ara uç dantelleri

Pek çok dantel takımının göz bebeği olan ara uç dantel örnekleri bu sezonda da etkin bir biçimde pek çok modelde kullanılıyor.


Yeni ara uç dantelleri

Pek çok dantel takımının göz bebeği olan ara uç dantel örnekleri bu sezonda da etkin bir biçimde pek çok modelde kullanılıyor. Yastık kılıflarından salon takımlarına, masa örtülerinden peçetelere kadar sayısız kullanım aralığı bulunan ara uç dantel örnekleri 2018 yılında da etkin bir biçimde kullanılmasının yanında, farklı motiflerle şıklığın gösterişli simgesi haline gelecek gibi görünüyor. 2018 yılı ara uç dantel örnekleri incelendiğinde görülüyor ki, dantellerin her bir köşesine işlenen çiçek motifleriyle taçlanıyor danteller. Dantellerin üzerine emek emek dokunan motifler her daim bir bahar havasını kullanılan eşyanın üzerine taşıyacak nitelikte oluyor. Ara uç dantel örnekleri 2018 yılında da daima kullanılan modeller olarak çıkıyor karşımıza. Motiflerin her bir noktasına tığ ile dokunuşlarla gerçekleştirilen bu ara uç dantel örnekleri, yastıkların uçları kadar kenar kısımlarına yakın noktalarda da oldukça şık duruşlarla göz kamaştırıyor. Annelerin kızlarının çeyizleri için emek, emek hazırladığı bu ara uç dantel örnekleri ile donatılmış eşyalar, kılıflar, örtüler geleneksel işlemelerle dolu bir dünya görselliği hediye ediyor sandık içerisinde.

Ara Uç Dantel Örnekleri

Ara uç dantel örnekleri ile hazırlanan kılıflar kadar yatak örtüleri, masa örtüleri, şifonyer örtüleri de ilgiyle izleniyor. Uç kısımlarının hemen üstüne de işlenen bir dizi dantel ile bir masanın çevresinin şıklığa bürünmüş halinin misafirlere sunulması söz konusu oluyor. Bayanlar lale, gül, papatya gibi çiçek motifleri kadar yaprak, dikdörtgen, kare, daire gibi farklı şekillerden faydalanarak motifleri daha zengin bir hale getiriyorlar. 2018 yılı ara uç dantel örnekleri ile televizyon üstleri, vazoların alt kısımları daha şık bir görünüm elde edebiliyor. Mutfak örtüsü olarak da hazırlanan bu model danteller, bardakların bulunduğu rafların kenarlarından olabildiğince şık ve doğal bir duruş sergileyerek iniyor. Bu görselliğin bir sonucu olarak beyaz rengin büyüsüne kapılan hanımlar, şıklığı sergileyen bu motiflerle yastıklardan mutfak örtülerine kadar hemen, hemen her ayrıntıyı ara uç dantel örnekleri ile taçlandırıyor. Yeşil ve gül kurusu gibi renklerin de görüldüğü bu model danteller, hala aktif bir biçimde evlerde kullanılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
73 Sorgu Yapıldı. 2,152 Saniyede Olu