Yeni Boncuklu Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu kenarlarını süslemek için, genellikle sade ve kullanışlı desenler tercih edilir.


Yeni Boncuklu Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu kenarlarını süslemek için, genellikle sade ve kullanışlı desenler tercih edilir. Fakat bu genelleme dışında, havluların gösterişli ve şık durabilmesi için, farklı modellerde havlu kenarları hazırlanmaktadır. Bu modeller arasında son zamanların vazgeçilmezi olan boncuklu havlu kenarları ile ilgili yapılan modeller dikkat çekmektedir. Boncuk ile süslenen havlular, misafir veya gelin çeyizleri için kullanılmaktadır. Klasik dantel ipleri ile yapılan oyaların arasına çeşitli boyut ve renklerdeki boncukların konulmasıyla, boncuklu havlu modelleri meydana gelmektedir. İpi ayrı boncuğu ayrı koymak istemeyen bayanlar, kendinden boncuklu ipleri de kolaylıkla kullanabilir.

İplerin kendinden boncuklu olan örnekler, sarkan veya çiçekli, güllü olan modeller için daha kolay bir kullanım sağlar. Havlu kenarlarının ilgi çekici ve göz alıcı durmasını sağlamak için her bayan, beyaz veya renkli boncukları, havlu kenarları için kolaylıkla kullanabilir. Havlu kenarları için en çok tercih edilen boncuk çeşitleri, kum boncuk ve nazar boncuklarıdır. Nazar boncukları ile yapılmış olan boncuklu havlu kenar örnekleri, genel olarak sünnet düğünleri için kullanılır. Sünnet merasimlerinde eve gelen misafirlere verilir veya konvoy arabalarına nazar boncuk desenli ve nazar boncuk havlu kenarlı örnekler bağlanır. Yine bir gelenekle günümüze kadar gelen bu alışkanlıklarla aslında duygusal bir şeyler aktarılır. Kullanılan kum boncuklar ise, çok küçük bir yapıya sahip oldukları için, kolay işlenebilen boncuklardır. Rengarenk veya tek renk olarak tasarlanabilecek boncuklu modeller arasında genellikle çiçek modelleri yer almaktadır.

Nazar Boncuklu Havlu Kenarı Modelleri

Yeni Boncuklu Havlu Kenarı Örnekleri

Boncuk çeşitlerine bakıldığı zaman, küçük, büyük veya orta büyüklükle tercih edilebilecek olan, parlak, pul boncuk, top boncuk veya taş boncuklar da, boncuklu havlular için seçilebilir. Burada önemli olan, havlunun desenine ve deseninde bulunan renklere uyu sağlaması açısından bir kombin oluşturulmasıdır. Pembe gül desenlerine sahip bir havlu için, pembe tonları ile işlenmiş gül temalı havlu kenarları tercih edilebilir. Boncuklu havlu dantelleri, havlu desenlerine ne kadar uyum sağlarsa, o kadar hoş bir görünüme sahip olur. Boncuk ile yapılmış havlu kenarlarına kurdeleler de işlenerek, çok daha farklı bir havlu kenarı oluşturulabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Asiye dedi ki:

    Havlu kenarları güzelde her yerde aynı modeller var. Farklı modelleri nerede bulabilirim ?

    1. Aslı dedi ki:

      Asiye hanım buradan havlu kenarları arşivindeki örneklere göz atabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
87 Sorgu Yapıldı. 0,719 Saniyede Olu