Kapat

Yeni Çeyizlik Havlu Modelleri

Anasayfa
Havlu Kenarı Yeni Çeyizlik Havlu Modelleri
İğne oyası çiçek motifli çeyizlik havlu

Çeyizler için, dantelli, nakışlı, pullu, boncuklu, iğne oyası havlu örnekleri yapılmaktadır. Her genç kızın olmazsa olmazlarındandır, çeyizler. Temizlik simgesi olması dışında, görselliğiyle de herkesi kendisine hayran bırakacak olan havlu modelleri, çeyizlerin baş tacıdır. Örgü ve el işlerinin, bayanlar üzerinde bulunan stresi azalttığı gerçeğini, çeyizlik havlu modelleri, çeyizleri işleyerek hissedebilirsiniz. Mekik oyası, halkalı örnekler, iğne oyası, fiyonklu modeller, sık oya, kasnak oyası, boncuklu oya gibi birçok örnek, havlu kenarı süslemede kullanılır. Bu farklı teknikleri öğrenmek isteyen bayanlar, anlatımlı ve resimli olarak hazırlanmış sunumları, internet sitelerinden bulabilirler.

Çeyizlik havlu örnekleri, çiçek, gül deseni, menekşe deseni, karanfil ve lale motifi gibi modellerle hazırlanmaktadır. Havluların üzerinde bulunan işleme ve desenler, genellikle çiçek figürü taşıdığı için, oyaların havlularla uyumlu olabilmesi açısından, çiçekli oyalar tercih ediliyor. Havlularda dikkat edilmesi gereken en önemli husus üzerindeki renk tonları ve örnek desenleri olduğu için, her zaman havlu desenine yakışır modellerle kenar süslemeleri yapılırsa, işlemeler daha göz alıcı bir yapıya sahip olur. Günlük yaşantıda bile havlular kullanılırken, onda bir güzellik aranır. Havluların kaliteli olmasının yanı sıra, işlemelerinin de kusursuz olması, havlu kenarına ve havluya güzellik katmaktadır. Bu sebeple havlularda gül deseni varsa, gül motifi kullanılmalıdır.

Yeni Çeyizlik Havlu Modelleri

İğne oyası havlu modelleri için mutlaka el becerisi gerekmektedir. Tığ işi ile yapılan örneklere göre daha zor olduğu gibi, iğne oyası ile yapılan el işleri de tığ ile yapılana oranla zordur. Tasarlanmış zor derece, orta derece ve kolay derecede olan örnekler bulunmaktadır. İğne oyası her ne kadar zor bir el işi olsa da, kolay motiflerin tercih edilmesiyle işlemelere başlanabilir. Basit çiçek modelleri bu alanda en çok kullanılan örneklerdendir. Özellikle genç kızların çeyizi için hazırlanacak havlu kenarları, masumiyet ve aşkı simgeleyen gül motifleriyle yapılır. Sevgiye önem veren herkes, çeyizler için duygu dolu çiçek motifleri işleyebilirler.

“Yeni Çeyizlik Havlu Modelleri” üzerine 1 yorum

  1. aslı says:

Yorumlar kapalı.