Kapat

Yeni Çeyizlik Lif Modelleri

Anasayfa
Lif Modelleri Yeni Çeyizlik Lif Modelleri
Çeyizlik uzun lif

Lifler, örülmesi sıkıcı olmayan ve basit tekniklerle yapılan örgü işlerindendir. Sürekli lif örme işiyle uğraşan bayanlarımız var. Küçük kalıptaki modeller oldukları için, lifleri her bayan tasarlayabilir. Eskiden beri kullanılan klasik örneklerden sıkılan bayanlar için de yeni sezonda ortaya çıkan yepyeni lif modelleri hazırlanmaktadır. Günlük kullanımların ve çeyizlerin vazgeçilmezi olan lifler, banyoların da baş tacıdır. Birbirinden güzel model ve desenlerle, kullanım ihtiyacını karşılamaktan çok lif modelleri, şıklığıyla göz kamaştırmaktadır. Özellikle çeyizlik lif modelleri, her bayanın gönlünü çalacak kadar farklı tasarım ve yeni örneklerle doludur.

Çeyizlik Lif Çeşitleri

Çeyizlik lif örnekleri içerisinde yine bu sezon da çarpıcı örnekler dikkat çekmektedir. Sıradan , kare olarak yapılan modellerin yanı sıra, dikdörtgen, üçgen, elbise modelli, yıldız modelli lifler, uzun boyuttaki lifler, yuvarlak lifler ilgi görmektedir. Herkesin klasik olarak bildiği çiçek modelleri dışında da, lahana lif modelleri, marul lif örnekleri, hayvan motifli lifler, bebek lifleri, gelin ve damat temalı lifler, takım lifleri, kalpli ve boncuklu lifler kullanılmaktadır. Elbise şeklinde örülen lif modelleri, istenilen renkte ve kalıpta hazırlanabilir. Tüm örgü lif modelleri ile alakalı anlatımlı örnekler, internet sitelerinde mevcuttur. Çeyizlik lifler, bu tasarımlardan faydalanılarak hazırlanabilir.

Yeni Çeyizlik Lif Modelleri

Son dönemlerin en çok tercih edilen örgü lif örnekleri arasında eldiven şeklindeki örgü lifleri de yer almaktadır. Eli rahatça kavrayabilme özelliğine sahip olan eldiven lifler ile temizlenmek çok daha kolay. Bir de sabun lifleri, kullanım kolaylığı açısından eldiven lifler kadar rağbet gören liflerdendir. Sabun lifleri, istenilen sabunun büyüklüğünde tasarlanarak örülmektedir. Tığ işi lifler arasında bir numara olan sabun lifleri de, sabunun daha iyi köpürmesi ve temizliğin yine kolay sağlanması alanında kullanılmaktadır. Banyonun keyfine varılabilecek bu modeller, ister çeyizlik ister hediyelik olarak kullanılabilir. Sade model tercih edenler düz renkleri kullanarak farklı lifler üretebilir. Bunun dışında daha gösterişli model tercih eden bayanlar da renkli ipler ve birbirinden farklı desenler kullanarak şık modeller hazırlayabilirler.