Yeni El İşi Şal Örnekleri

Örgü şallar, hemen hemen her bayanın aksesuarları arasında bulunan bir parçadır.


Yeni El İşi Şal Örnekleri

Örgü şallar, hemen hemen her bayanın aksesuarları arasında bulunan bir parçadır. Soğuk kış günlerinde, hırka ve ceket giymek istemeyen veya daha pratik şeylerle ısınmak isteyen bayanlar, örgü şalları tercih etmektedir. Yapılışları çok zor olmayan bu şalların, birbirinden çeşitte ve renkte birçok örneği bulunmaktadır. Örgü örmeyi seven hanımlar, şal modellerini de kolaylıkla örebilirler. Örgü örmeyi sevmeyen, yapamayan veya vakti olmayan hanımlar  ise, bu işi ticarete dönüştürmüş örgücü bayanlardan siparişle ürün alabilirler. Örmeye karar verildiği zaman, şiş numarası, kullanılacak ipin rengi veya tığ numarası belirlenerek, örgüye başlanmaktadır.

Örgü şal modelleri, bu sezonda çok farklı ve şık modellerle karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kasnak işi ile yapılan modeller, çok hoş bir görünüme sahiptir. Kasnak işi hazırlanırken, ilgili yerlerden hazır kasnaklar alınabileceği gibi, el becerisi olan kişiler, tariflere göre evde kasnakta hazırlayabilir. Sonrasında şal motifleri belirlenip, model kasnakta işlenmeye başlanır. Bunu yaparken tek renkten modeller tasarlanabileceği gibi, birbirine uyumlu olan birden fazla renkten de modeller tasarlanabilir. İnce ipler, kalın ipler, yumuşak veya sert ipler ve tiftik iplerinden şallar yapılamaktadır. Fakat bu ipleri seçerken, belirlenmiş olan örneğe göre hareket edilmesi gerekir. Çünkü, kirpi ipi gibi ipler, motifi göstermeyecek bir cinse sahip olduğu için, genellikle motifsiz örneklerde kullanılmalıdır. Bunun dışında, yumuşak alize ipler, pamuklu ipler ve hatta bebe yünleri bile şal modelleri için uygun iplerdendir.

Yeni El İşi Şal Örnekleri

Örgü şal örnekleri, tığ işi ile yapıldığı zaman da, son derece şıklığa sahip modeller ortaya çıkmaktadır. Yelpaze modeli, badem modeli, asma yaprağı modeli, üzüm modeli ve kafesli fıstıklı şallar gibi onlarca hatta yüzlerce şal örnekleri bulunmaktadır. Tığ işi hiç örgü bilmeyen bir bayan için zorlayıcı bir iştir. Fakat internet ortamında bulunan resimli anlatımlar ve videolar sayesinde bu teknikte kolayca öğrenilebilir. Bu alanda da diğer alanlarda olduğu gibi şişle şal örneği çıkarmak daha basittir. İsteyen herkes düz örnekten, desenli örneğe kadar şal modeli ortaya çıkarabilir. Pratiklik isteyen bayanlar da akıllı ipleri şal modelleri için tercih edebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. lale çubuk diyor ki:

    şal modelleri güzel anlatımlı yapsanız çok daha iyi olur teşekkür

    1. Aslı diyor ki:

      Lale hanım yorumunuz için teşekkürler. Yakında anlatımlı şal modelleri sitemizde yer alacaktır.

BİR YORUM YAZ
89 Sorgu Yapıldı. 0,497 Saniyede Olu