Kapat

Yeni Kanaviçe Etamin Seccade Örnekleri

Anasayfa
Kanaviçe Yeni Kanaviçe Etamin Seccade Örnekleri
Kanaviçe Etamin Seccade Örnekleri

Mübarek ramazan ayının yaklaşması ile en çok takip edilen modeller, seccade üzerine işlenmiş modeller olmaktadır. Hediyelik veya günlük kullanımlar için hazırlanan seccadeler için kanaviçe seccade modelleri, en gözde örneklerden olmaktadır. El emeği yapılan her üründe olduğu gibi bu el işinde de, büyük uğraş söz konusudur. Birbirinden güzel, huzur dolu desenlerin yer aldığı seccadeler için yapılan kanaviçe seccade motifleri, en çok seçilen örneklerden olmaktadır. Genellikle yapraklı çiçeklerin kullanıldığı örnekler için, cami motifleri, değişik geometrik desenlerin oluşturduğu motifler, papatya motifi, şamdan motifi gibi motifler kullanılmaktadır.

Kanaviçe seccade örnekleri arasından seçilen modellerin yapılabilmesi için öncelikle, uygun kumaş istenilen bir renkte belirlenmelidir. Genellikle bu kumaş rengi siyah tercih edilmektedir. Kanaviçe seccade desenleri çeşitli internet sayfalarında veya bu alanda hazırlanmış olan kitaplarda, ayrıntılı ve resimli olarak anlatılmaktadır. Belirlenen etamin kumaşı üzerine, istenilen desen seçilip, uygun renkler ile işlenmeye başlanır. Her yöreye ait bazı işleme örnekleri bulunuyor. Yöresel modelleri beğeniyorsanız, onlardan faydalanarak siz de kendi desenlerini oluşturabilirsiniz. Seccadeler için kullanılan etamin seccade desenleri, başta çiçek motifleri ile dikkat çekiyor. Modeli uygulamak için hazırlanan büyük şablon kağıtlardan faydalanılmalıdır. Bu sayede çok daha kolay işlemeler yapılabilecektir. Desen işlemeleri yaparken, seccadenin tamamına veya sadece ön kısmına işleme yapılabilir. Bunun tercihi tamamen kişinin nasıl kullanmak istediğine bağlıdır. Kısmı bölgelerde yapılan işlemeler için çiçek desenleri ön kısma konulur ve seccadenin etrafı şerit şeklinde desenle kaplanır. Tamamına uygulanan desenlerde ise, cami motifleri en çok kullanılan örneklerden olmaktadır.

Kanaviçe Etamin Seccade Örnekleri

Etamin seccade modelleri için hazırlanan örnekler incelenerek, istenilen renk ve desende çalışmalar yapılabilir. Bu iş son derece zevkli ve eğlenceli bir iş olsa da, ilk başlayanlar için zor gelebilir. Fakat büyük motifler yerine, küçük motifler kullanıldığı zaman, fazla zaman almayacağı için ilk yapan kişiye de kolay gelecektir. Etamin seccade örnekleri yapmak için, bu alanda profesyonel olarak hazırlanmış videolar izlenirse, çok daha anlaşılır işler ortaya çıkacaktır. Birbirinden renkli ve güzel desenlere sahip modelleri yapmak isteyen herkes tercih edebilir.

“Yeni Kanaviçe Etamin Seccade Örnekleri” üzerine 2 yorum

  1. melis says:
  2. melis says:

Yorumlar kapalı.