Kapat

Yeni Lif Örnekleri 2018

Anasayfa
Lif Modelleri Yeni Lif Örnekleri 2018

Anadolu geleneklerinin vazgeçilmezlerinden olan lif örnekleri, yepyeni modeller ile karşımıza çıkıyor. Yeni lif modelleri, farklı tasarımları göz önüne seren el becerileri ile hazırlanmıştır.

Örgü lifler son dönemlerde ticari amaç taşıyan kazanımlar ile tasarlanmaya başlandı. Geçmiş dönemlere bakıldığı zaman, liflerin günlük kullanım veya çeyizlik için hazırlandığı görülüyor. Fakat günümüzde bu anlayıştan biraz ulaşılmıştır. 2018 lif örnekleri çok sıra dışı modelleri üzerinde barındırıyor. Çünkü lifleri hazırlayan kişi onları satıyor. Bu şekilde ek gelir elde ederek, geçime katkıda bulunabiliyor. Bu anlamda olaya bakıldığı zaman, lif örme işin de bile bir rekabetin olduğu ortaya çıkacaktır. Daha iyi işler yapıp, talebi arttırabilmek için lif modelleri, farklı çeşitlilikte hazırlanıyor.

2018 lif modelleri, sıradan çiçekli desenlerden değil, aynı zamanda karışık ve zor desenlerden oluşuyor. Çünkü lif, örgü işi içerisinde yapımı en basit olan teknikler ile hazırlanıyor. Tığ iş veya şiş işi hazırlanan lifler, sıradanlıktan uzak, modern çizgiler taşıyan ayrıntılar ile yapıldığı zaman, çok daha dikkat çekici oluyor. Küçük kalıp ile hazırlanan lifler, kısa sürede biten ve insanı yormayan işlerdendir. Kısa süreli uğraşlar için hazırlanacak lifler üzerinde fazla durulmayabilir. Fakat çeyizlik, satış veya hediyelik olarak kullanılacak lifler, üçgen, dikdörtgen, çokgen, altıgen, yıldız ve yuvarlak modelleri hazırlanabilir. Lifler yapılırken şekil dışında içeriğe de çok önem verilmesi gerekir. Takım amblemleri, özel simgeler ve tasarımlar lifler içerisinde uygulanabilir. Kurdele ve püsküller, liflerin cazibesini arttırabilecek diğer seçenekler arasında yer alıyor.

Yeni Lif Örnekleri 2018

Kullanışlı olması açısından dikkatle hazırlanan liflerin 1 numaralı tığ ile yapılması gerekir. Çünkü ipler arasındaki sıklık 1 numaralı tığ ile sağlanabilir. Bu sayede lifler banyoda çok daha köpüren, kullanışlı bir ürün haline gelir. Lif hazırlarken düz veya desenli modeller tercih etmek kişinin kendisine kalmış olan bir tercihtir. Sezonun moda renkleri lifler için tercih edilirken, renk tercihine bakılmaksızın sıradan seçimler de el hobisi için kullanılabilir. Önemli olan liflerin yapılış amacı olmaktadır. Özel durumlarda itina ile yapılış söz konusu olurken, vakit doldurma durumlarında sıradan yapılış söz konusu olabilir.

“Yeni Lif Örnekleri 2018” üzerine 1 yorum

  1. Arzu Drmaz says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir