Kapat

Yeni Örgü Battaniye Modelleri 2018

Anasayfa
Battaniye Modelleri Yeni Örgü Battaniye Modelleri 2018
Kolay örgü battaniye örneği

Örgü çeşitlerinin, örtü olarak kullanılan en güzel modellerden bir tanesi de battaniyelerdir. Örgü battaniye modelleri, uzun yıllardır, ihtiyaç üzerine kullanılmaktadır. Zaman geçtikçe, hamarat bayanlarımızın elinden öyle modeller ortaya çıkmaya başlamıştır ki, dokunmaya kıyılamayacak cinsten modellerdir bunlar. Ajurlu modeller, kırçıllı modeller, sevimli hayvan ve meyvelerden oluşan yepyeni modeller, tam bir tasarım harikasıdır. Bebeklerin cinsiyetine göre, yapılabilinecek örgü battaniye örnekleri için, bebek renkleri tercih edilebileceği gibi, yeni sezonun en moda renkleri de seçilebilir. Bebekler için desenli örgüler yapılacaksa genellikle düz renkler tercih edilir ve desen renklerine göre battaniyeler işlenir. Düz bebek renkleri, pastel tonlarda seçilir ve genellikle açık tonlarda, mavi, pembe, lila, yeşil ve sarı renkleri kullanılır. Yeni dönemin en çok yapılan renkleri ise, su yeşili, modern adıyla mint ve kırçıllı renklerdir.

El İşi Battaniyenin İnce Teknikleri

El işi battaniyeler, soğuk günlerde içimizi ısıtacak, kurtarıcı bir modeldir. Battaniyeler, istenilen boyutta ve modelde yapılabilir. Battaniyeler, isteğe göre diz örtüsü kadar küçük veya üst bedeni saracak kadar büyük tasarlanabilir. Örgü battaniyeler, genellikle büyük parçalar olduklarından, örgü yapılırken, küçük kareler veya geometrik şekiller hazırlanıp, bu parçaların dikilmesiyle çoğaltılabilir. Bu sayede küçük yapılan parçalar kısa zamanda biter ve kolaylık sağlanmış olur. Parça birleştirmeli bu model için, artan ipler kullanılarak, iplerin değerlendirilmesi sağlanır.

Yeni Örgü Battaniye Modelleri 2018

Çiçek modellerini herkes şüphesiz çok sever. Karanfil örnekleri, gül örnekleri papatyalar veya renkli bahar çiçekleri, bu örneklerdendir. Battaniye modelleri için her biri güzel örnek motif olarak tasarlanabilir. Düz örgüden yapılan battaniyelerin kenarlarına, volanlar veya bahsi geçen çiçekler yapılarak, battaniyelere, hareketlilik kazandırılabilir. Tığ işi battaniyeler de, battaniye örneklerinin şıklığı açısından önem taşımaktadır. Marifet sergilemek isteyen, evine farklı bir dekor kazandırmak isteyen, hamarat bayanlar, tığ işi örnekleri tercih ederler. Kabarık olmayan, muhteşem motiflere sahip, büyük battaniyeleri isteyen herkes yatak örtüsü olarak da kullanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir