Kapat

Yeni Örgü Bayan Yelekleri

Anasayfa
Yelek Modelleri Yeni Örgü Bayan Yelekleri
Kalın örgü yelek örneği

Soğukların gelmesiyle birlikte, her örgü gibi yelekler de dolaplardan çıkmaya başladı. Örgü bayan yelek örnekleri, modası hiç geçmeyen el işlerindendir. Bayanların en çok ev içinde ve ev gezmelerinde kullandıkları örgü yelekler, son dönemlerde birbirinden şık tasarımlarıyla her alanda kullanılabilmektedir. Yün iplerle yapılan yelekler, kışın sizi soğuktan koruyan yardımcılarınız olacaktır. Gelişen zamana bağlı alışkanlıklar da değişmektedir. Öyle ki, yelekler sadece kışın tercih ediliyorken, şimdilerde yazları da kullanılmaya başlanmıştır. İnce ipliklerden ve tığdan yapılan yelekleri bu alanda tercih edebilirsiniz.

Yeni Moda  Örgü Yelekler

Modada yer alan kıyafetlere baktığınızda yeleklerin ne kadar çok kullanıldığını göreceksiniz. Modellerde, iğne oyaları, çiçek desenleri, farklı şekillerden meydana gelen desenler hatta sevimli hayvanların bile desenleri bulunmaktadır. Örgü örmeyi seven ve bu işi hobiden çok meslek haline getiren bayanlarımız da bilirler ki, şişle yapılan örgüler dışında bir de iğne oyası modeller çok fazla tercih edilmektedir. İğne oyalarının yapılışı diğer modellere göre tabi ki daha zordur. Bu sebeple tığ işiyle yaptığınız modellerin bir kısmını iğne oyalarıyla bütünleştirerek, işinizi basite indirgeyebilirsiniz. Delikli modeller de tığ işi bayan yelek örnekleri alanında en çok tercih edilenler arasındadır. Dantel olarak yapılan delikli modeller yazların vazgeçilmez örneklerindendir. İp askılı veya kısa kollu kıyafetinizin üzerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz şık yelekleri sizler de istediğiniz örnek üzerinden yapabilirsiniz. Kapüşonlu olarak da tasarlayabileceğiniz yazlık, modern yeleklerinize ekleyeceğiniz ufak detaylar, maharetinizin ispatı olacaktır. Ayrıca örgü bayan yelek modelleri 2018 modellerine de göz atmanızı öneririz.

Yeni Örgü Bayan Yelekleri

Yelek modellerinize, ceket yakası, bebe yaka, yuvarlak yaka, V yaka veya geniş yaka gibi yakalar yapabilirsiniz. Her modelin kendine özgü bir duruşu vardır. Seçtiğiniz renklerle de bu tasarımları daha ön plana çıkarabilirsiniz. Ufak düğme detayları yeleklerinizin havasını değiştirebilir. Yeleğin omuz veya yakasında kullanabileceğiniz parlak pullu işlemeler de, tuhafiyelerde kolay bulabileceğiniz veya kendi yapabileceğiniz aksesuarlardandır. Bunun dışında boncuk ve normal pulları, örgülerinizin üzerine değil de direk örgülerinizin içine dâhil edebilirsiniz. Klasik örnekleri farklılaştırmak, tamamen sizin hayal gücünüze ve el becerinize bağlı  gelişir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir