Kapat

Yeni Örgü Dantel Etek Modelleri

Anasayfa
Dantel Modelleri Yeni Örgü Dantel Etek Modelleri
El işi örgü dantelli etek

Etekler çoğu bayanın baş tacı olan kıyafet ürünlerindendir. İş hayatında, günlük hayatta, alışverişlerde, şık yemeklerde ve misafir gezmelerinde etekler rahat ve şıklığı için tercih edilen bir parçadır. Sezonun trend etek modelleri arasında dantel etek modelleri yer almaktadır. Dantel, eskiden beri hayatımızda yer almasına rağmen, özellikle yeni sezonda kıyafet alanında kendisini göstermektedir. Bluz ve etek tasarımlarında, kazak ve tunik detaylarında ve hatta çanta ve ayakkabı detaylarında da kendisini gösteren dantel, çok fazla sevilen bir model olmuştur. Dantel etekler için kullanılan popüler iki renk ise, siyah ve beyaz rengi olmaktadır. Herkesin kendi tarzına göre giyeceği model çeşitleri, son derece göz kamaştıran örneklerden oluşuyor.

Dantel etek örnekleri çok zor yapılan bir el işi değildir. Hele ki yatak örtüsü ve masa örtüsü gibi büyük parçalarında yanında, oldukça basit ve kısa zamanda yapılan bir özelliği vardır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta, dantel eteğin yapılacağı kişinin beden ölçülerinin doğru alınması gerektiğidir. İlgili yerlerde beden ölçüleri ve dantel etek yapılış açıklamaları ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Aslında dantel biraz abiye tarzı bir duruşa sahiptir. Fakat tasarımcı bayanlarımız bu modeller üzerinde çeşitli oynamalar yaparak, eteğin her alanda kullanılmasını olanaklı kılmışlardır. Modaya uygun bir giyim tarzı yansıtmak isteyen hanımlar dantel tasarımlı etekleri, her alanda rahatça kullanabilirler.

Yeni Örgü Dantel Etek Modelleri

Örgü etek modelleri, genellikle küçük kız çocukları ve bebekler için hazırlanan örneklerken, şimdilerde bayanların vazgeçilmez kıyafetleri arasında yer alıyor. Özellikle yaz mevsiminde tercih edilen örgü etekler, oldukça ince ipten veya dantellerden örülmektedir. Örgü etek örnekleri arasında genellikle mini etek modelleri yer almaktadır. Uzun etek giymeyi seven bayanlar,  etekleri uzun modelli olarak da tasarlayabilir. Birbirinden şık geometrik desenlerin dansıyla veya çiçek motifleri ile örgü etekler örülebilir. Gömlek, kazak, body ve bluzlar, örgü eteklerle kullanılabilir. Bu sezonun en çok ses getiren kombinlerinden bir tanesi de salaş bluzlar ve örgü eteklerin kullanılmasıdır. Modern çizgilere sahip etek modelleri ile, modaya ayak uydurmak isteyen her bayan, örgü eteklerin tarzından faydalanabilir.