Yeni Oya Modelleri ve Örnekleri 2018

Yıllardan beri süregelen bir gelenek dolayısıyla gözlerimiz o güzelim yazmanın kenarlarını çevreleyecek oyayı arar.


Yeni Oya Modelleri ve Örnekleri 2018

Birbirinden güzel desenlerle süslenmiş bir yazma hayal edin. Bembeyaz bir zemin üzerine, renkli minik çiçeklerle donatılmış bu yazma, adeta baharı ellerimizde tutuyor hissi veriyor olsun yüreklerimize. Bunca güzelliği taşırken ellerimizde, bir eksiklik duyumsarız. Yıllardan beri süregelen bir gelenek dolayısıyla gözlerimiz o güzelim yazmanın kenarlarını çevreleyecek oyayı arar. Anneler, evlenme çağındaki genç kızlar, bu eksikliği yıllar boyunca kendi hislerini oyalarla ifade ederek yazmaların kenarlarına işlemişlerdir. Her sene çeyizler için yapılan bu oyalar, yepyeni model ve örneklerle yeniden karşımıza çıkar. 2018 oya örnekleri de işte bu yüzden ilgimizi çekiyor hemen. Oya modelleri 2018 yılında daha çok iğne oyası şeklinde hazırlanıyor. Başörtüsü kenarlarında tığ oyası örneklerine de rastlamak mümkün olsa da, genellikle iğne oyası örnekleri ile karşılaşıyoruz. Minik boncuklar, renkli işlemeler ile adeta hayat bulurken, birbirinden farklı desenlerle oyalar hayat buluyor adeta. Pek çok çiçek motifi 2018 oya örnekleri arasında yerini alırken, çiçek motiflerinin renk uyumlarıyla eşarplara kattığı o eşsiz güzellik dikkatlerden kaçmıyor.

Yeni Oya Modelleri ve Örnekleri 2018

Yeni oya örneklerini incelerken fark ediyoruz ki, daha çok papatya, lale, menekşe, hanımeli gibi çiçek motiflerinden faydalanıyor bayanlar. Bunun yanında beyaz üzerine yeşil işlemeler ve oyalar oldukça sık kullanılıyor 2018 oya örnekleri içerisinde. Boncuklu yazmalarda boncuklarla yapılan çeşitli desenlerin yemeniye kattığı hava oldukça etkileyici görünüyor. Renkli tahta boncuklarla hareketlendirilen beyaz eşarplar kadar, pembe leylak motifleri ile de sade olan eşarpların daha renkli hale getirildiğini ifade etmek zor olmuyor. Boncuklu ya da boncuksuz bir biçimde, pek çok farklı tarz ve işleme ile donatılmış papatya motifleri de 2018 yılı yeni oya modelleri arasında yerini alıyor. Papatya motifi ile şekillendirilen eşarp kenarları sadeliğinden ödün vermezken, aynı zamanda sempatik görünümüyle de eşarba bütünlük kazandırıyor. Eşarplar ve yemenilerin renk ve desenlerine göre seçilen oya motifleri ve şekilleri, yemenilerin estetik duruşuna zarar vermeden, çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Özellikle bordo renkli eşarplar üzerine 2018 yılı modellerinde sarı ve yeşil oya motilerinin kullanılıyor olması da dikkatlerden kaçmıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. Aslı diyor ki:

  2015 oya modelleri bu kadar mı ? Daha fazla oya örnekleri bekliyoruz.

  1. hobiler diyor ki:

   Canım yakında yeni oya örnekleri ekleyeceğim.

 2. Burcu diyor ki:

  Yeni oya örnekleri arasından 5. ,7,8, örnekleri çok beğendim.

 3. Ebru diyor ki:

  Bu oya modelleri çok güzelmiş. Yapılışı hakkında bilgi yok mu acaba ?

  1. hobiler diyor ki:

   Şuan için ne yazık ki sadece oya örnekleri bulunuyor.

   1. Elif diyor ki:

    Merhabalar Burcu hanım bende çok aramıştım ben buradaki oyaları gibi oya örnekleri ama bulamamıştım. Oya modelleri için teşekkürler 🙂

 4. Müzeyyen diyor ki:

  2015 oya modelleri güzelmiş fakat neden anlatımları yer almıyor ?

  1. Aslı diyor ki:

   Sitedeki 2015 oya örnekleri alıntıdır. Ne yazık ki anlatımları sitemizde yer almıyor.

 5. Lütfiye diyor ki:

  Bu oya modelleri çok güzel. 2015 oya örnekleri arasından 15. model çok ama çok hoşuma gitti. Satış yapıyor musunuz acaba ?

  1. Aslı diyor ki:

   Ne yazık ki sitemizdeki oya modelleri satılık değil netten alıntıdır.

 6. lutfiyeoruc diyor ki:

  Bunların hepsi harika. Hangisinden başlasam diye düşünüyorum

 7. Aslınur diyor ki:

  Yen oya örnekleri çok güzelmiş. Oya modelleri çok hoş görünüyor.

 8. Funda diyor ki:

  Arkadaşlar oya modelleri iyi güzel de bunları yapmak çok zor gibi duruyor.

 9. Jale diyor ki:

  Bu oya modelleri ile çok güzel el işleri yapılır 🙂

 10. Rukiye diyor ki:

  Oya modelleri arasından iğne oyası modelleri daha şık görünüyor

BİR YORUM YAZ
88 Sorgu Yapıldı. 0,640 Saniyede Olu