Kapat

Yeni Sezon Örgü Bayan Şapka Modelleri

Anasayfa
Örgü/Tığ İşi Yeni Sezon Örgü Bayan Şapka Modelleri
Tığ işi şapka örneği

En güzel örgü bayan şapka modelleri mi yapmak istiyorsunuz? Yeni yılımızın yeni sezonunda, en çok dikkat çeken modeller, hem kışlık hem de yazlık olarak kullanılan şapka ve bere modelleridir. Aksesuar olarak tercih edeceğiniz şapka modellerini aynı zamanda, kendinizi dışarıya şık ve güzel yansıtabilecek, dikkatleri toplayabilecek şekilde tasarlayabilirsiniz. Son yıllarda, eskiden günümüze kadar ışık tutan örgü modeller, modaya uygun modern çizgilerle tasarlanmaya başlamıştır. Örgü şapka modelleri de bu örneklerden olup, kış aylarının kendini göstermesiyle birlikte en çok tercih edilen örgülerden olmaktadır. Torba şekilli şapkalar, delikli modeller, çiçek motifli modeller, sıkı bereler gibi birbirinden güzel örnekleri tercih edebilirsiniz. Berelerinizi ve şapka modellerinizi, klasik giyim veya spor giyim tarzınıza uygun olarak tasarlayabilirsiniz.

Tığ işi bayan şapka modelleri, genellikle tepeden başlanarak yapılamaktadır. Belirlenen desenlere göre başlanan modelleri sevdiğiniz motiflerle devam ettirebilirsiniz. Şapkalarınızın yanlarına uygun desen ve renklerden atkı ve çanta aksesuarlarını da ekleyebilirsiniz. Böylelikle görsel anlamda da bir bütünlük sağlamış olacaksınız. Yapacağınız şapka modellerini, bere şeklinde veya kasketli biçimde yapabilirsiniz. Düğme, boncuk gibi detayları şapkalarınıza ekleyerek farklılıklar meydana getirebilirsiniz. Bu alanda tercih edilen modeller arasında şapkaların atkıyla birleşik olarak yapıldığı modellerdir. Şapkalarınızın yan taraflarını atkı olarak istediğiniz uzunlukta örerek birleşik modeller elde edebilirsiniz.

Yeni Sezon Örgü Bayan Şapka Modelleri 2018

Tığ işi şapka örnekleri, şişle yapılan örneklerdeki gibi çok hoş tasarımlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kış aylarında kalın yünlerle şişlerden yapılan şapkalar daha çok tercih edilir. Çünkü bu tarz modeller, kuru soğuklarda daha sıcak tutan modellerdir. Tığ işi şapkalarda mevsim geçişlerinde ve yaz aylarında ince olarak yapılarak farklı tarz meydana getirmek için kullanılabilir. Bunlar dışında yeni sezonda ortaya çıkan en çarpıcı örneklerden bir tanesi de, yine şapkayla atkının birleşiminden olan modelin değiştirilmesiyle ortaya çıkan örnektir. Bu modeldeki fark ise, şapkanın iki yanından uzanan kuyruğun ucunda eldiven olmasıdır. Hem başınızı hem de ellerinizi soğuktan koruyacak farklı tasarımlı örneği mutlaka sizler de denemelisiniz. Hem şık hem de son derece dikkat çekici olan bu örnekler maharetlerinizi ortaya koyabilirsiniz.