Yeni Sezon Tığ Oyası Yemeni Kenar Örnekleri

Anadolu’muzun ve Türk kültürümüzün vazgeçilmez örneklerinden olan yemeni oyaları, mutlaka her evde bulunan bir kültür parçasıdır.

  • 23 Mart 2017
  • Yeni Sezon Tığ Oyası Yemeni Kenar Örnekleri için yorumlar kapalı

Yeni Sezon Tığ Oyası Yemeni Kenar Örnekleri

Anadolu’muzun ve Türk kültürümüzün vazgeçilmez örneklerinden olan yemeni oyaları, mutlaka her evde bulunan bir kültür parçasıdır. Yemeni kenar örnekleri, küçük, büyük her bayanın hazırlayabileceği örneklerden oluşmaktadır. Bayanlar kapalı da açık da olsa, mutlaka evlerinde tığ oyası yemeni kenarı ile yapılmış yemenileri bulunmaktadır. Namazlarda, gündelik yaşantıda ve ev gezmelerinde tercih edilen yemeniler için, yeni sezonda birbirinden güzel ve farklı tasarımlar yer almaktadır. Sade olduğunda çok basit bir görünüme sahip olan yemenileri, tığ oyası kenar örnekleri ile süsleyen bayanlar, yemenileri çok daha hoş bir görünüme sokmaktadır.

Tığ oyası yazma kenarları, çok fazla zahmetli olmayan örneklerle de yapılabilmektedir. Bunun için birkaç teknik bilmek yeterlidir. Bu alanda hiç bir şey bilmeyen bayanların, oya yapılışı öğrenebilmeleri için kurslar ve anlatımlı videolar bulunmaktadır. Bu unsurlardan faydalanılarak kolaylıkla yeni tığ işi oyalar tasarlanabilir. Özellikle genç kızların çeyizlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan yemeniler için, birbirinden havalı ve görsel kenar örnekleri bulunmaktadır. Tığ oyası yemeni örnekleri yapmak isteyen her bayan, bu hazırladığı harika el işi ürünleri aynı zamanda eşine dostuna hediye edebilir. Her ne kadar günümüzde, el emeği değerinden çok maddi değerlerle verilen hediyeler önem taşıyor olsa da, bu ürünler kültürümüzün vazgeçilmez, nadide parçalarındandır.

Yeni Sezon Tığ Oyası Yemeni Kenar Örnekleri

Tığ oyası tülbent kenarlar, çember ve yemenilerin kenarları için tercih edilmektedir. Tığ oyası ile yapılan kenar örnekleri, bazen tığ ile, bazen mekik oyası ile, bazen boncuklu oyalar ile bazen de içlerinde yapılışı biraz daha zahmetli olan iğne oyaları ile hazırlanmaktadır. Ayrıca iğne oyası yemeniler, hangi teknikle hazırlanmış olursa olsun, çok hoş ve göz alıcı tasarımlarla bayanların karşısına çıkmaktadır. Yıldız motifleri, üzümlü motifler, kirazlı motifleri, çiçekli motifler, geometrik motifler ve simgesel motifler, bu sezon da yemeni ve tülbent kenarı oyaları için vazgeçilmez örnekler arasında yer almaktadır. Mısır dişi, bülbül tükürüğü, horoz ibiği gibi örnekler de, yeni sezonda en çok kullanılan yemeni kenarları ya örneklerindendir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
76 Sorgu Yapıldı. 0,648 Saniyede Olu