Kapat

Yeni Tülbent Oyaları

Anasayfa
Oya Modelleri Yeni Tülbent Oyaları
Yeni Tülbent Oyaları

Tülbentler, bayanların genellikle evde kullandıkları, güzel aksesuarlardandır. Çok farklı desen ve renklerden oluşan bu tülbentler için bir de tülbent oyaları yapılıyor. Tülbent kenarları yapmak için uygulanan teknikler oldukça fazladır. Çember oyaları, mekik oyası, iğne oyası, tığ oyası gibi örnekler bu alanda kullanılmaktadır. Bu seçenekler arasında en zor olan teknik iğne oyası ve mekik oyasıdır. Tamamen diğerlerinden farklı teknikler oldukları için, ilk defa tülbent kenarı yapacak bayanların tercihinde olmaması gerekir. Çünkü çok zahmetli ve oldukça vakit alan uğraş olduklarından, ilk başlayacaklar için sıkıcı bir el işi olabilir.

Tülbent oyaları örnekleri için her geçen gün bir önceki zamana göre çok daha farklı modeller ortaya çıkıyor. En güzel giyim ve aksesuar ürünlerini hak eden bayanlarımız için, bu alanda da zarafet ile yapılan modeller kullanılmaktadır. Bu sayede tülbentler çok daha güzel bir hal almaktadır. Tülbent oya modelleri hazırlanmadan önce, tülbentin içerisinde yer alan modeller ve renkler dikkate alınarak, ip renkleri ve modeller hazırlanmaktadır. Bu sayede tülbente uyum sağlayan kenar oyaları, çok daha gösterişli ve şık bir görünüm ile karşımıza çıkacaklar. Yeni tülbent oyaları için hazırlanan özgün örnekler bilinmeyen motifler kurularak hazırlanmıştır. Sade çiçek veya bilinen klasik motif örneklerinden faydalanan hanımların geniş hayal güçleri sayesinde, karışık örneklerden meydana getirilmiş, çok güzel yeni örnekler bulunuyor.

Yeni Tülbent Oyaları

En güzel tülbent oyaları, kıyafet seçimine de uygun olarak seçilir ise, uyum yakalanmış olacaktır. Genellikle tülbentler evde kullanılıyor olsa da, dışarıda baş örtüsü olarak kullanan hanımlarımız da vardır. Son zamanlarda yapılan dini etkinliklerde kullanılması çok fazla tercih edilen tülbentler, fular veya şal olarak da tercih edilebilmektedir. Fular veya şal örnekleri için, küçük motifli oyaların yanı sıra büyük motiflerden oluşan ve sallanan örnekler kullanılmaktadır. Kurdele oyası, tülbentler için çok fazla tercih edilen modellerden bir tanesidir. Küçük çiçek desenleri, yıldız motifleri, boncuklu oyalar, kelebek ve üzüm modelleri de yine tülbent kenarlarını süsleyen bir başka kenar oyası örnekleri arasında yer alıyor.