Kapat

Yeni Uzun Lif Modelleri

Anasayfa
Lif Modelleri Yeni Uzun Lif Modelleri
Uzun Lif Modelleri

Hazır lifler, çok uzun yıllardan beri günümüze gelmiş, kültür örneklerimizdendir. Öyle ki, hazır lif ve örgülerin yerini hiçbir şey tutamaz. Uzun lif modelleri de, en kolay örülen ve sadeliği taşıyan, sağlıklı lif modellerindendir. İstenilen ebat ve renklerde örülebilen bu lifler için de  birçok örme tekniği bulunmaktadır. Uzun olarak yapılan lifler, sadece dikdörtgen biçimde örülebileceği gibi aynı zamanda uçlarına üçgen veya oya motifleri eklenerek de değiştirilip, tasarlanabilir. Çok farklı ve güzel modellerin bulunduğu uzun lif örnekleri , çeyizler için de uygun örnekler taşır. Birbirinden güze ve modern örgüleri kullanmaya kıyamazken, çocuklarının veya torunlarının çeyizlerine koyabiliyorlar.

Uzun lifler ile, diğer lif modellerinin yapılışları hemen hemen aynıdır. Lifler için örgü örerken, içine farklı desenlerden modeller ekleneceği gibi, aynı zamanda üzerlerine de işlemeler yapılabilir. Yapılması gereken tek şey, lif modellerinin uzun tutulmasıdır. Zikzaklı modeller, çiçekli modeller, hayvan motifli modeller, geometrik desenli modeller, meyve modelleri gibi örnekler, uzun lifler için de kullanılabilir. Örgü uzun lif modelleri yapıldıktan sonra uçlarına, yuvarlak, tahta veya plastik parça kullanılabilir. Bu sayede temizlenmek için bu uçlardan tutularak kolaylık sağlanabilir. Eklenecek olan parça, istenilen lif ipinin renginde kaplanabilir veya sadece uçtan lif ile birleştirilebilir.

Yeni Uzun Lif Modelleri 

Banyoda temizlenirken, genellikle bel bölgesine ulaşmada zorluk yaşanır. Özellikle kilo problemi olan ve yaşı büyük olan bireyler, bu durumla çok fazla karşılaşırlar. Uzun yapılan lifler bu alanda, eşi benzeri olmayan kurtarıcılardır. Bu sayede kolaylıkla temizlik sağlanır ve rahat duş alınır. Lifler uzun olarak yapıldığından üzerine, daha ayrıntılı temalar işlenebilir. Akvaryum hayvanlarının oluşturduğu tema, çiçek bahçesi teması, yapraklardan yapılan tema gibi, onlarca seçenek seçilebilir. Ayrıca yeni dönemde en çok tercih edilen örneklerden bir tanesi de, üzerine isim yazılmış örneklerdir. Her zaman ki gibi göze hoş gelen modellerden oluşan uzun lif tasarımlarında işlevsellik ve beceri de ön planda tutulmaktadır. Kullanım kolaylığı sağlanan lif modelleri, herkes tercih edebileceği için, hediyelik olarak da değerlendirilebilir. Bu süreç içerisinde hediyelik parçaların beğenilmesiyle, model tasarımları ticarete dönüşebilir.