Kapat

Yeni Yazma Oyası Modelleri 2018

Anasayfa
El İşleri Yeni Yazma Oyası Modelleri 2018
Halkalı yazma modeli

Yeni sezon yazma kenarı oya modelleri, son derece gösterişli ve şık örneklerle karşımıza çıkmaya başladı. Yeni sezonda yer alan bu birbirinden güzel örnekleri, istediğiniz her alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yeni modellerde yine çiçek motifleri, pullu yazmalar diğer motiflere oranla daha ön planda bulunmaktadır. Zikzaklı çalışmalarla yapılmış olan farklı tasarımlarla sizlerde yazmaları  süsleyebilirsiniz.

Kimi bayanlar bu yazma kenarı dantelleri ile ilgili bilgi ve beceri sahibi olmayabilir. Fakat o kadar güzel ve kolay anlatım yöntemleri var ki onları inceleyerek kolayca el işi tekniklerini öğrenebilirsiniz. Yazma kenarları için tığ işi ve iğne oyası teknikleri bulunmaktadır. Tığ işi ile yapılan yazma kenarı örnekleri, iğne işi ile yapılan örneklere oranla daha kolaydır. Yine de el beceriniz varsa ve el işleri sizin için zevk alabildiğiniz bir el işiyse, iğne oyasıyla da yazma oyaları modellerinizi tasarlayabilirsiniz. Çeyiz hazırlıklarının vazgeçilmezi olan tülbent ve yazmalarınız için fiyonklu ve kurdeleli motifleri de tercih edebilirsiniz. Bunlar hem çıtı pıtı kızlara yakışan hem de gerçekten yazmaları çok hoş ve güzel gösteren motiflerdendir.

Yeni Yazma Oyası Modelleri 2018

Yazmaların, son zamanlarda kullanım amaçları da farklılaştı. Genel anlamda kapalı bayanların tercih ettiği, namazlarda, evlerde, komşu gezmelerinde kullanılan yazmalar, artık günümüzde genç kızlarımızın veya bayanların fular ve şal olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Bu sebeple eskiden beri kullanımından asla vazgeçmeyen ve en büyük kültür parçalarımızdan bir tanesi olan yazmalar, günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Tabi haliyle yeni yazma modelleri de ortaya çıkmaktadır. Birbirinden güzel yazma örnekleri için, modellerimizi inceleyebilirsiniz. Yazma kenarları süslemelerinde kullanılan en gözde renk ise mint yeşilidir. Halkımızın tabiriyle su yeşili rengi, yazmaları sade ve şık kılmaktadır. Pır pır, zürafa, sinek kanadı gibi birbirinden güzel teknik ve motifler ile yazmaların etrafına geçişlerini yapabilirsiniz. Çok şık ve gösterişli olan diğer renkleri de yazmaların desenlerine göre belirleyerek dilediğiniz motifleri işlerinizde kullanabilirsiniz. İğne oyası ve tığ işiyle, birbirinden güzel motifleri, hayal gücünüzle tasarlamanın keyfini yaşayın.