Yeni Yemeni Örnekleri

Arpa boncuklu, kum boncuklu, simli ipli, çiçekli, desenli yemeni örnekleri, yeni sezonda herkesi büyüleyecek güzellikte tasarımlarla ortaya çıkmaktadır.

  • 28 Mart 2017
  • Yeni Yemeni Örnekleri için yorumlar kapalı

Yeni Yemeni Örnekleri

Arpa boncuklu, kum boncuklu, simli ipli, çiçekli, desenli yemeni örnekleri, yeni sezonda herkesi büyüleyecek güzellikte tasarımlarla ortaya çıkmaktadır. Eskiden beri hiç eskimeyen modeller ve kültür örnekleri ile dolu olan yemeni örnekleri, her bayanın merak ettiği ve değer verdiği el işleri arasında bulunmaktadır. Büyük emek ve uğraşlar sonunda hazırlanan oya örnekleri için, mekik oyası, iğne oyası ve tığ oyası gibi birçok teknik kullanılmaktadır. Bu oyalar içerisinde en fazla zahmet isteyen oya çeşidi iğne oyalarıdır. İğne oyası yemeniler, her yöreye ve kişisel becerilere göre farklı örneklerle hazırlanmaktadır.

Yemeniler için oya modelleri çıkartırken, internetten faydalanılıp kolay örnekler seçilebilir. Kolay ve sade olan örnekler, hem kişiyi sıkmaz hem de daha kolay bir şekilde yapılması sağlanır. Bu alanda yapılan temel oya teknikleri öğrenildikten sonra basit örneklerden zor örneklere kadar seçimler yapılabilir. Yeni yemeni iğne oya modelleri, bayanlar için göz alıcı örneklerle dolu olarak sunulmaktadır. Büyük laleler, çiçekler, büyük güller ve diğer geometrik desenler, bu sezonun yine ilgi gören modelleri arasında olmaktadır. Yeni yemeni modelleri, oldukça şık tasarımlarla hazırlanmış örneklerden oluşuyor. Her bayan yemeni kenarı ve tülbent kenarı süslemeleri için bu tasarımlardan faydalanabilir.

Yeni Yemeni Örnekleri

Her el işi ve örgü işinde olduğu gibi oya kenarları yapımında da ne kadar kaliteli ip ve malzeme kullanılırsa, yapılan iş o kadar muntazam bir görünüme sahip olacaktır. İğne oyası ile yapılan oya modelleri, çok kolay bozulmayan örneklerden olmaktadır. Bu sayede çok daha uzun ömürlü kullanılabilir. Bir oya modelinin modası geçince veya eskiyince, onu söküp yerine yeni oya modelleri yapılabilir. Nasıl ki geçmişten günümüze yeni  modeller çıkıyorsa, bu günden sonra da yepyeni oya modelleri karşımıza çıkacaktır. Yemeni kenarları için oya modelleri yapmak isteyen her bayan, yemeni desenine göre bir model belirleyebilir. Yapım aşamaları ve teknik anlatımları, internet sitelerinde yer almaktadır. Bu sayede sade modeller,  daha şık ve gösterişli modellere rahatlıkla dönüştürülebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
73 Sorgu Yapıldı. 2,526 Saniyede Olu