Yılbaşı Süprizi El İşi

Sevgili Bayanlar Merhaba, bugün sizlerle sürpriz bir el işi yapacağız.


Yılbaşı Süprizi El İşi

Sevgili Bayanlar Merhaba, bugün sizlerle sürpriz bir el işi yapacağız. Yeni yıl arifesinde yapacağımız bu el işimizi farklı farklı kullanma şansınız var. Biz fanus olarak tasarladık. Keklerinize, kahvaltı tabaklarınıza kullanabilirsiniz. Farklı olarak süs çiçeklerinizi koyacağımız vazo olarak tasarlayabilirsiniz. İsterseniz avize olarak kullanabilirsiniz. Kullanım yeri çok fazla yapımı gayet basit bir örnektir. Sevdiklerinize farklı modellerini yapıp hediye edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

Koton ip (%100koton olması gerekiyor)

Kek örtme fanusu (Kalıp olarak kullanmak için)

Tığ (2numara)

Çiçek tutkalı

Su

Mandal

Yapılışı

45 zincir çekerek başlıyoruz. Zincirlerimizi birleştirip yuvarlak hale getiriyoruz. Çektiğimiz zincirlerin üzerine 24 adet kutucuklar örüp oluşturuyoruz.

Yılbaşı örgü yapılışı 1

Kutucuklarımızı oluşturduktan sonra fanusamıza örgümüzü oturtmak için artışlarımızı yapmamız gerekiyor, bunun için 8 adet artış yeri oluşturuyoruz. 5 adet zincir çekiyoruz. İlk kutucuğa batıp çift yapıyoruz. Aralara 2 zincir sonra 1 tek yapıyoruz, 2 zincir yapıyoruz aralara 2 tek 1 çift yapıyoruz bu kutucuklarımıza 8 adet V hazırlıyoruz, bunlar bizim artışlarımızı yapacağımız noktalar.

Yılbaşı örgü yapılışı 2

Örgümüzün aralarında V ler oluşuyor 2 kutucuğa tek batıyoruz ve 3.kutucuğu çiftliyoruz ki V lerimiz oluşsun. Artışlarımızı aynı noktalardan yapıyoruz ki aşağıya doğru düzgün bir şekilde artarak inebilelim. Örgümüzü fanusumuza uygun boyda büyütene kadar 11 sıra arttırıyoruz.  11 sıra arttırarak indikten sonra artık aşağıya kadar düz sabit bir şekilde kutucuklarımızı yaparak iniyoruz. Alt kısmına istediğiniz modeli vererek süsleyebilirsiniz. Süs kısmını sizin zevkinize bırakıyoruz. Üst kısmının tutacak yerini yapmak için yine tırabzanlarla kutucuklar yapıp örgümüze birleştiriyoruz. Üst kısmına yine isteğe göre çiçek işleyebilirsiniz, çilek yapabilirsiniz. Süs kısımları dediğimiz gibi sizin beğeninize kalıyor.

Yılbaşı örgü yapılışı 2

Tutkalı iyice emdikten sonra örgümüzü kalıbımızın üzerine düzgün bir şekilde gerdirerek yerleştiriyoruz. Üzerinde tutkalın beyaz rengi kalıyor olabilir ancak kuruduktan sonra yok olacaktır. Gerdirip kalıba iyice yerleştirdikten sonra alt kısımlarını sivrileştirmek isterseniz alttan çekip mandal yardımı ile tutturabilirsiniz. Sertleşene kadar bu şekilde kurumaya bırakıyoruz. Sonrasında el işimiz hazır.

Yılbaşı örgü yapılışı 4

Yılbaşı örgü yapılışı 5

Sevgili hanımlar, bakın sizce de harika değil mi? Bu mükemmel örneğimizle avizeler de yapıp kullanabilirsiniz.

İyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
78 Sorgu Yapıldı. 0,510 Saniyede Olu