Kapat

Yılbaşı süslerinden kapı süsü yapımı

Anasayfa
Hobiler Yılbaşı süslerinden kapı süsü yapımı

Yılbaşı ağacı süsleyeniniz varsa o süslerin daha sonra bir poşet yardımıyla başka bir yere kaldırılacağını da biliyordur. İster yılbaşı sonrası ister de yılbaşı için yapabileceğiniz bir kapı süsü anlatacağım bu yazıda. Gerekli olan malzeme ise yuvarlak yılbaşı süsleri ve metal bir elbise askısı.

Malzemeler:

Metal elbise askısı
Yılbaşı süsleri
Kurdele
Silikon tabancası

Yılbaşı süslerinden kapı süsü yapımı

Yılbaşı süslerinden kapı süsü yapımı

İşe öncelikle metal elbise askılığını yuvarlak bir biçime sokmakla başlıyoruz. Daha sonra silikon tabancası ile öncelikle yılbaşı toplarının uç kısmını sağlamlaştırmakla başlıyoruz ki sıkıntı çıkmasın.

Yılbaşı süslerinden kapı süsü yapımı

Sağlamlaştığından emin olduğunuz topları metal askılıktan geçirmeye başlıyoruz. Bu aşamada herşey sizin hayal gücünüze kalmış durumda. Ancak bir hatırlatma yapmak isterim kapı süsünüzün arasından metal askılığın gözükmesini istemiyorsanız topları büyüklü küçüklü yerleştirmek daha iyi bir netice almanıza yarayacaktır.

Yılbaşı süslerinden kapı süsü yapımı

Bütün işlemler bittikten sonra yapmanız gereken şey hazırladığınız kapı süsünü asmak ve açıkta kalan kısmı kamufule etmek. Bunun için de bir kurdele imdadınıza yetişecektir. Ancak aklınıza gelen daha farklı başka bir şey de yapabilirsiniz. Yeni kapı süsünüz hayırlı olsun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir