Yumurta Kartonundan Kapı Süsü Yapımı

Çocuklara yaratıcı projeler yaptırmanın ve gelişmelerini sağlamanın önemi büyük; hele ki onlarla birlikte sizin de bir şeyler yapmaya çalışmanız ilişkinizi daha çok güçlendirecektir.


Yumurta Kartonundan Kapı Süsü Yapımı

Çocuklara yaratıcı projeler yaptırmanın ve gelişmelerini sağlamanın önemi büyük; hele ki onlarla birlikte sizin de bir şeyler yapmaya çalışmanız ilişkinizi daha çok güçlendirecektir. Ayrıca çocuğunuzun sosyal ilişkileri ve yetenekleri belirlenecek, yaratıcılığı artacaktır. Çocuğunuzun kolayca yapabileceği, sizin de ona yardım edebileceğiniz; sonra da çocuğunuzun size hediye etmesine izin vereceğiniz güzel ve basit bir kapı süsü yapmaya ne dersiniz? Bu kapı süsünün yapımı da gayet basit. Size bu süs için gereken malzemeler şöyle:

-Karton yumurla kolisi,
-Sert karton,
-Farklı renkte boyalar,
-Yapıştırıcı,
-Makas.

Yumurta kolisinin yuvarlak kısımlarını keserek çıkarın ve farklı çiçek formları kesin. Bu çiçeklerin bazılarını oval, bazılarını yuvarlak, bazılarını sivri yaparak daha farklı alternatifler oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte bazı parçalardan da yaprak formunda parçalar kesebilirsiniz. Dilerseniz önce siz şekilleri çizin; ardından çocuğunuz bu şekilleri kessin.

Yumurta Kartonundan Kapı Süsü Yapımı

Bu işlemden sonra, sert karton parçanızdan oval bir çelenk formu kesin. Aşağıda gördüğünüz gibi kestiğiniz halkayı boyadıktan sonra kurumaya bırakın.

Yumurta Kartonundan Kapı Süsü Yapımı

Bütün parçalar hazır olduğuna göre artık boyama işlemine geçebilirsiniz. Çiçeklerin hepsini farklı renklerde ve biraz da işin içine yaratıcılık katarak boyayın. Yaprakları da yeşil renkte boyamayı ihmal etmeyin. Bütün boyama işleri bitince çiçeklerinizi kurumaya bırakın. Kuruduklarından emin olduktan sonra hepsini alın ve karton çelenge yapıştırmaya başlayın. Bu yapıştırma işleminde yaprakları alta yapıştırdıktan sonra, hiç aralık bırakmadan bütün çiçekleri yapıştırın. Çiçekleri üst üste de yapıştırarak daha kabarık ve gösterişli bir çelenk oluşturabilirsiniz. Çiçekler için kartondan kesim yaparken katkat kesebileceğiniz gibi, kestiğiniz farklı formları da iç içe koyabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Kapı Süsü Yapımı

İşte güzel ve çiçek açmış kapı süsünüz hazır! Kimse bu çelengin yumurta kutusundan yapıldığını anlayamayacak!

Yumurta Kartonundan Kapı Süsü Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ümmühan diyor ki:

    Acaba hangi boyayla boyadınız

BİR YORUM YAZ
71 Sorgu Yapıldı. 0,601 Saniyede Olu