Kapat

Yüzük Standı Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Yüzük Standı Yapımı
Yüzük Standı Yapımı

Takılarınızı depolayacak bir yer bulamıyorsanız, hepsinin gözünüzün önünde ve düzenli bir şekilde durmasını, istediğinizde istediğiniz parçayı bulmak istiyorsanız; kişiye özel takılıklar çok işinize yarayacaktır. Özellikle de bu yüzüklük! Yüzüklerinizin kaybolup karışmasını istemiyorsanız ve onları bulmakta zorlanıyorsanız; yüzüklerinizi takabileceğiniz, takı satan yerlerde karşınıza çıkan el şeklindeki yüzük standları sizi bu dertten kurtarabilir. Bu el şeklindeki yüzüklüğü kendi başınıza yapabilirsiniz. Biraz işçilik gerektirse de; kısa sürede bitecek ve sonucu çok güzel olacak!

Yüzük Standı Yapımı
El şeklindeki yüzüklük için gereken malzemeler:

-Alçı,
-Plastik eldiven,
-İnce bir tahta parçası,
-Çivi, raptiye ya da ahşap zımbası,
-Tahtayı kesmek için testere.

Eldivenin ağız kısmı, genelde bardaklara yakın bir çaptadır. Bu nedenle, tahta parçasının üstüne koyacağınız bir plastik bardağın etrafını çizin. Ortaya çıkan yıvarlak kısmı testere yardımıyla kesip çıkarın.
Yüzük Standı Yapımı

Tahtada oluşturduğunuz yuvarlak kısmın içine eldiveni sokup, eldivenin kenarlarını şekilde görüldüğü gibi yuvarlak boşluğun kenarlarına takın. Bu işlemi zımba, raptiye ya da çivilerle yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta; eldivenin buradan asla çıkmaması ve sarkıp kopmaması gerektiği. Güçlü bir şekilde sabitlediğinizden emin olduğunuz eldiven, sizin el tasarımınızın ana malzemesi olacak.

 

 

Tahtaya taktığınız eldivenin içine alçıyı dökebilirsiniz. Alçının birkaç saat kuruması gerekecek ve bu sırada tahtayı sabit tutup, eldiveni aşağıya sarkıtmanız lazım. Tahtanın eldivenli kısmı boşluğa gelecek şekilde, tahtanın diğer kısmını masanın üstüne koyun ve üzerine ağır bir malzeme koyarak düşmesini engelleyin.

Yüzük Standı Yapımı

Eldivenin içindeki alçı iyice kuruduktan sonra, eldiveni keserek alçının dışından çıkarın.

Yüzük Standı Yapımı

İşte el şeklindeki yüzük organizeriniz hazır! Artık yüzüklerinizi parmaklara takıp toplayabilirsiniz.

Yüzük Standı Yapımı

Dilerseniz; bu alçı yüzük tutacağını istediğiniz renkte boyayla boyayıp daha canlı ve renkli bir yüzük standı da oluşturabilirsiniz.

Yüzük Standı Yapımı